1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt YSE tesisleri kaderine terk edilmiş
Siirt YSE tesisleri kaderine terk edilmiş

Siirt YSE tesisleri kaderine terk edilmiş

Bir zamanlar Siirtte futbolcu yetiştiren Siirt YSE Sporun eski tesisleri kaderine terk edilmiş durumda.

A+A-

Bir zamanlar Siirt’te futbolcu fabrikası olarak nitelendirilen ve yıllarca Siirt YSE spora tesis olarak hizmet edip birçok futbolcunun yetiştiği yer şimdi bakımsızlıktan ve sırf bir eski bir milletvekilinin egosu yüzünden çürümeye yüz tutmuş durumda.

 

Yıllar önce Siirtli futbolseverlerin takımlarının antrenmanlarını zevkle izlerken Türk futboluna hizmet edecek yeni sporcuların yetiştiği yer şimdilerde birkaç bürokratın veya bürokrasinin engeline takıldığı için çürümeye yüz tutmuş durumda.

 

Bencil ve Banane Anlayışı Spordaki Gelişmeyide Önlüyor.

 

Kurumlar arasındaki iletişimsizlik, kurum müdürlerinin bencil ve bana ne anlayışı Siirtlilerin son sosyal aktivitesi olan futbolun kaybolması için adeta canla başla çalışıyor. Daha önce Siirt YSE Sporun başarılarında büyük katkıda bulunan il özel idaresi bünyesinde bulunan çim saha, halı saha ve tesisler bu günlerde atıl bir durumda ve bu tesisin eskisi gibi yeniden Siirt spor camiasına kazandırılması için neden hiçbir çalışma yapılmıyor?

 

 

Eski Bir Milletvekilinin Sırf Egosu Tesisin Devrine Engel Oldu.

 

Geçtiğimiz sezon Siirt Spor kulübünün tesislere talip olduğu halde zamanın milletvekillerinden birinin sırf egosunu tatmin etmek için bu devire karşı çıktığı herkesçe bilinmekte.

 

Siirt Spor ile İl Özel idaresinin her konuda anlaştığı halde bir türlü gerçekleşemeyen devir anlaşması her platformda gençlerin kazanılması konusunda yeni spor tesislerinin inşa edilmesi istenilirken elimizin altındakine sahip çıkamamamız başımızdakilerin kimlere hizmet ettikleri sorusu akıllara geliyor.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 3616 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!