1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt yerel siyasetinde yeni isim Hamza Arslan
Siirt yerel siyasetinde yeni isim Hamza Arslan

Siirt yerel siyasetinde yeni isim Hamza Arslan

Siirt seçmeninin hafızasına “yeni bir siyasetçi” olarak girdi. AK Parti’nin olduğu kadar diğer partilerin de izlenme listesinde yer aldı.

A+A-

2019 Yerel Seçimleri denilince gerek seçim sürecinde gerekse de seçim sürecinin ardından Siirt yerel siyasetinin hafızalarında yeni bir isim oluştu. Eğitimci, akademik ve sivil toplumcu kimliğiyle ön plana çıkan Hamza Arslan, Siirt Belediye Başkan Aday Adayı olunca başvuru yaptığı AK Parti’den olduğu kadar diğer partilerin de izlenme listesinde yer aldı.

Hamza Arslan, Siirt’teki seçmenin hafızasına “yeni bir siyasetçi” olarak girdiği gibi parti genel merkezlerinin ve yerel teşkilatlarının da çekim alanına girmiş oldu. Peki, Hamza Arslan kimdir?


Hamza Arslan
Siirt Belediye Başkanı AK Parti Aday Adayı

Siirt’in Arapça ve Kürtçe olmak üzere 2 dilini de konuşabilen Hamza Arslan, 1985 Siirt doğumlu. Aynı zamanda Akademik Arapça, Osmanlıca ve İngilizceyi de biliyor. Dokuz Eylül üniversitesinden mezun oldu. Lisans ve Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Sosyal bir yaşamı olan Arslan’ın hayatında eğitim önemli bir yer tutuyor. Öğretmenliğin yanı sıra Müdür Yardımcılığı ve Müdürlük gibi idarecilik görevlerinde bulundu. 

SEMİNERLER VEREREK SÜREKLİ KATILIMCI OLDU

Farklı tarihlerde ve kurumlarda değerlendirilen seminerler hazırladı ve bu seminerlerden geniş bir kitle istifade etti. O seminerlerin bazıları şunlardır: Öğrenmeyi öğrenme (Mayıs 2007), Proje hazırlama (Aralık 2007), Muddy Hands On The Computer (2011 Macaristan), Eğitim Yönetimi (Ekim 2014), Tügva Hamilik Projesi (2016 İstanbul), Training Course (Polonya 2016)

Bu seminerlerin dışında çeşitli yayınlara da imzasını attı. Mesela Farabi Psikoljisinin Günümüz Psikolojisindeki Yeri ve Önemi (2009), Dünyadaki Yoksulluk (2009 Çeviri), Etik Dine Nasıl Dayanır (2008 Çeviri)

SİVİL TOPLUM

AK Parti Tillo Gençlik Kolları gibi siyasi görevlerinin yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı. TÜGVA Siirt İl Başkan Yardımcılığı ve İstişare Kurulu Üyeliği ile Gençlik Eğitimini Destekleme Derneği’nin kurucu üyeliği görevlerinde bulundu.

Bu haber toplam 4733 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
12 Yorum