1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt yeni bir mezbahaneye kavuşuyor
Siirt yeni bir mezbahaneye kavuşuyor

Siirt yeni bir mezbahaneye kavuşuyor

Siirt Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde çalışmaları başlayan yeni mezbaha ile Siirtliler yeni bir hizmete daha kavuşuyor.

A+A-

Modern ve yaşanılabilir bir il için projelerini bir bir hayata geçiren Siirt Belediyesi, "Modern Mezbahane" inşa etmek için çalışmalarına başladı.

Siirt Belediyesi, Gökçebağ yolu girişi Hayvan Borsası binası yanında bulunan arazide çalışmalara başlayan yüklenici firma, temel kazma çalışmalarıyla Modern Mezbahanenin ilk kepçesini vurdu. Yeni mezbaha binasının tamamlanmasıyla daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda kesim yapılacak. Yeni mezbaha, içerisinde küçük ve büyükbaş hayvan kesim alanlarının farklı farklı yer alacağı şekilde projelendirildi.

Siirt Belediyesinden yapılan açıklamada, Yeni mezbaha binası inşaatı için temel kazma ile çalışmaları başladı. Yaklaşık 10 dönüm arazi üzerinde inşa edilecek Modern Mezbaha Tesisi "Gıda Hijyeni ve Hayvansal Gıdalar için Özel Hijyen Kuralları" yönetmeliklerine uygun olarak Avrupa Birliği standartlarında hizmet verecek. Günlük 400 küçükbaş, 100 büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip olacak yeni mezbaha, Siirt ve çevresindeki hayvan üreticileri ile et işletmecilerinin ihtiyacını karşılayacak. İçinde otomatik kesim sistemi ve soğuk hava depolarının da olacağı Yeni Modern Mezbaha Siirt’in en büyük sorununu ortadan kaldırmış olacak. Temel kazma işiyle başlayan proje 250 iş günde teslim edilecek denildi.

Bu haber toplam 1835 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!