1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt yatırımları için Ankara temasları başladı
Siirt yatırımları için Ankara temasları başladı

Siirt yatırımları için Ankara temasları başladı

Siirt AK Parti Milletvekili Adayı Osman Ören, Belediye Başkanıyla birlikte Bakanlık ve Müdürlük düzeyindeki Siirt yatırımları için Ankara temaslarına başladı.

A+A-

Seçim çalışmalarına 3 günlük ara veren Siirt AK Parti Milletvekili Adayı Osman Ören, beraberinde Siirt Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın ve Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü Koray Akkayüz ile birlikte gittikleri Ankara’da Bakanlık ve Müdürlükler düzeyinde Siirt’teki yatırımlarla ilgili bir dizi ziyaretlerde bulundular.

Yapılan ziyaretlerle ilgili Siirtliler. NET’e bilgi veren Milletvekili Adayı Osman Ören, Kalkınma Bakanlığı, Spor Toto Genel Müdürlüğü ve TOKİ Genel Müdürlüğü ile görüşme sağladıklarını kaydetti. Görüşmeler sırasında takip edilen projelerin içerikleri ise şöyle:

KALKINMA BAKANLIĞI

Helvacılar Çarşısı, Aydınlar Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi’nin yenileştirme ve giydirme cepheler ile turizme kazandırılması projesi. Dika ile birlikte yapılacak olan bu çalışma için Kalkınma Bakanlığı ile görüşüldü.

MİLLİ EMLAK

Nevbahar Sitesi önünde bulunan arazide kapsamlı bir okul yapılarak o bölgenin okul ihtiyacının giderilmesi için Milli Emlak ile görüşme sağlandı. 

ADALET BAKANLIĞI

Mevcut Kapalı ve Açık Cezaevleri birinci dereceden yıkılma raporu bulunuyor. Cezaevlerinde kalan mahkumların ve personellerin herhanagi bir olumsuzluk yaşamaması için her iki cezaevinin yıkılarak yeniden inşa edilmesi için Adalet Bakanlığı ile görüşme sağlandı. Ayrıca Adalet Bakanlığı’na bir saha yaptırılacak.

SPOR TOTO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde yapılacak olan yeni sahalarla ilgili görüşmeler Spor Toto Genel Müdürlüğü ile sağlandı. Şehrin muhtelif yerlerinde ve okullarda yapılacak olan sahalar için dosyalar sunuldu. Bu konunun tekrardan görüşülerek netleştirilmesi için ikinci bir görüşme ay sonuna doğru gerçekleşecek.

TOKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Siirt şehir merkezinde ve özellikle de Veysel Karani’deki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili problem için dosyalar hazırlandı. Ancak bu konuyla ilgili detaylı bir görüşme şuan için sağlanamadı. Fakat bir sonraki Ankara ziyaretinde bu konuyla ilgili görüşmeler detaylı bir şekilde sağlanacak.

Bu haber toplam 3017 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
12 Yorum