1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü değerlendirdi
Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü değerlendirdi

Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü değerlendirdi

Siirt Günleri’nin tertipleyicisi Siirt Vakfı’nın en tepe ismi olan Zeki Akyüzlü, Siirtliler. NET’e değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Siirt Vakfı Başkanı Zeki Akyüzlü, Siirtliler. NET’e yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi:

“Bu sene etkinlik alanındaki stantlarda yemek ağırlıktaydı. Standı açanlardan bir tanesi de vakfımızın Hanımlar Komisyonunun açmış olduğu standtı ve kendilerinden bilgi aldığımda beklentilerinin üzerinde bir ilgiyle karşılaştıklarını söylediler. Diğer stantlardan da benzer değerlendirmeler aldık. Tabi bu etkinliğin düzenlenmesi için hazırlık dönemimiz oldukça yoğun geçti. İstanbul’un farklı birçok yerine afişler, pankartlar ve billboardlar astık. Mesela Topkapı’daki 700 metrelik dev pankartımız oldukça etkili oldu. Aylar öncesinden planlamamızı yapıp hazırlıklara başlamıştık. 

Tabi yeri gelmişken bir hususa daha değinmek istiyorum. Eleştiri yapanlar oldu.  Meyve veren ağaç taşlanır diye meşhur bir atasözü var. Taşlanmayı anlayışla karşılıyoruz fakat ağacın dallarına zarar verilmesini doğru bulmuyoruz. Şahsıma yönelik eleştirilere hakkım helaldir fakat vakfımıza yönelik eleştirileri ve acımasızlığı hiç hakkaniyetli bulmuyoruz. 

Umduğumuzun üstünde bir ilgiyle karşılaştık. Stantlarımız bu sene daha güzeldi. Bu sene organizeyi direk biz yaptık. Siirt’teki ilçe belediyelerimiz etkinlik alanımızda yer almadılar. Biz kendilerine davet yolladık ve her biriyle ayrı ayrı görüşmeler sağladık fakat katılım sağlamadılar. Etkinliğimizin sadece son günü olan Pazar gününde aldığımız rakamlara göre 700 bin civarında bir ziyaretçiyi çekmişiz Siirt günlerine. Tabi hepsi Siirtli değil. Siirt’i Siirtli olmayanlara da tanıtma imkanı bulduk. 4 gün boyunca tanıtım günlerimize İstanbul’daki ilçe belediye başkanları, milletvekilleri, bürokratlar ve daha birçok farklı kesimlerden insanlar ziyaret ettiler. Herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Bu haber toplam 2766 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
10 Yorum