1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesine dindar geçinen yönetim tepkisi
Siirt Üniversitesine dindar geçinen yönetim tepkisi

Siirt Üniversitesine dindar geçinen yönetim tepkisi

Kutlu Doğum nedeniyle broşür dağıtan üniversite öğrencilerine, Pkk'lı bir öğrenci grubu tarafından saldırı yapıldı. Siirt Üniversitesi, saldırıya uğrayan öğrencilerden 8 kişiye uzaklaştırma cezası verdi. Öğrenciler çileden çıktı.

A+A-

Geçen sene Siirt Üniversitesi’ndeki öğrenci topluluklarından biri olan Aktif Gençlik Topluluğuna bağlı öğrenciler, Kutlu Doğum Haftası kutlamaları için broşür dağıttıkları sırada Pkk yandaşları tarafından “bizden izin almadan dağıtamazsınız” sözleriyle önce sözlü sonra da fiili saldırıya uğramışlardı. Organizeli bir şekilde kalabalık olarak saldıran Pkk sempatizanı öğrencilere karşı Aktif Gençlik Topluluğu öğrencileri kendilerini savunmaya çalıştılar.

ÜNİVERSİTEDEN TUHAF KARAR

Kalabalık bir şekilde ve organizeli olarak saldıran Pkk’lı grup ile saldırıya maruz kalan öğrencilerin arasında meydana gelen olay üniversite yönetimince 1 yıl aradan sonra karara bağlandı. Saldırıya uğrayan topluluktan 8 öğrenciye uzaklaştırma cezası verildi. 

MAĞDUR ÖĞRENCİLER BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Aktif Gençlik Topluluğu’na bağlı öğrenciler uzaklaştırma cezası alan arkadaşları için bugün basın açıklaması yaptılar. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Topluluk olarak faaliyet göstermeye başladığımız ilk andan itibaren toplumun kanayan yaralarına merhem olmaya ve bozulan manevi değerlerimizi onarıp yeşertmesi adına atılması gereken her adımı, yapılması gereken her fedakârlığı göstermiş gençler olarak okul disiplin kurulu, yönetimi ve rektörlük tarafından üyelerimize verilmiş olan cezalara sessiz kalmayacağımızı ve tüm hukuki yollara başvurulacağını ve bu işin takipçisi olacağımızı haykırmak için bu açıklamayı yapma gereği duyduk.

Geçen sene topluluğumuz tarafından düzenlenecek olan kutlu doğum haftası kapsamındaki etkinliğin el ilanları, afişleri asılıp dağıtılırken, Pkk yandaşları tarafından “burada dağıtamazsınız” denilerek despot ve Vandal tavrından vazgeçmeyen bu örgüt destekçileri tarafından üyelerimiz saldırıya uğramıştı.

SÖZDE DİNDAR YÖNETİM, DİSİPLİN KURULU VE REKTÖRLÜK

Nefsi müdafa hakkını kullanan üyelerimiz sözde dindar diye geçinen yönetim, disiplin kurulu ve rektörlük tarafından okuldan uzaklaştırma cezasıyla cezalandırılmıştır. Üyelerimize fitneye alet olmayın diyerek öğüt vermeye çalışan yönetim ve disiplin kurulu üyeleri fitnenin kaynağı olan Pkk yandaşlarına adeta alın okul sizin istediğiniz gibi saldırılar düzenleyin demiştir.

Yaklaşık 200 kişi tarafından taş, sopa ve bıçaklarla saldırıya uğrayanlar mı suçlu yoksa peygamberin adının anılmasından rahatsız olup saldıranlar mı? Dindar olarak tanınan yönetim, rektörlük ve disiplin kurulu üyelerinin bu tavırları akıllarımıza başka ihtimaller getirmiyor değil. 

KİMSEDEN BİZİ KORUMASINI, KAYIRMASINI İSTEMİYORUZ

Topluluk olarak şunu söylüyoruz, biz kimsenin bizi korumasını, kayırmasını istemiyoruz. Sadece yaşanan bu hadiseye vicdanlı ve adil şekilde korkusuzca yaklaşmalarını istiyoruz.

Bu haber toplam 3615 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!