1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversite’sinden bir dizi kararlar
Siirt Üniversite’sinden bir dizi kararlar

Siirt Üniversite’sinden bir dizi kararlar

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Recep Ziyadanoğulları Başkanlığında toplanan Siirt Üniversitesi Senatosu, yeni fakülte ve bölümlerin açılmasıyla ilgili önemli kararlar aldı.

A+A-

Üniversite Senatosu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Ziraat Fakültesi’nin kurulması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulunulduğu verilen bilgiler arasında yer alıyor.

PEDAGOJİK FORMASYON EĞİTİMİ

Senato, Fen Edebiyat Fakültesi öğrencilerine Pedagojik Formasyon eğitimlerinin verilmesi amacıyla Eğitim Fakültesi bünyesinde Öğretmenlik Sertifika Programı’nın açılması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.

Senatonun aldığı bir diğer önemli karar da Eğitim Fakültesi bünyesinde Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün açılıp 40 öğrencinin alınması kararı oldu.

Okul Öncesi Eğitimin hızla geliştiği ülkemizde, bu bölümün açılmasıyla birlikte özellikle Okul Öncesi Öğretmenliği bölümünün okumak isteyip de aileleri tarafından il dışına gönderilmeyen kız öğrencilerin hayalleri gerçekleşmiş olacak.

Senato ayrıca, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi bünyesinde Gıda Mühendisliği bölümünün açılması için de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvuruda bulundu.

SAĞLIK’A ÖNEMLİ BÖLÜMLER

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Tıbbi Laboratuvar Teknikleri ve Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programlarının açılıp 30 öğrenci alımının yapılması için başvuruda bulunan Senato, Sağlık Yüksekokulu için de önemli kararlar aldı.

Sağlık Yüksekokulu bünyesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Beslenme ve Diyetetik ve Ebelik bölümlerinin açılması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına başvuruda bulunan Siirt Üniversitesi Senatosu, aldığı bu kararlarla sağlık sektöründe hızla ilerlemeyi sürdürüyor.

DOĞAL AFETLER VE SİİRT’TEKİ GELİŞMELER DE UNUTULMADI

Özellikle Van depreminin ardından gözler, Siirt’in doğal afetlere karşı ne kadar hazırlıklı olduğu konusuna çevrildi.

Siirt Üniversitesi Senatosu, doğal afetleri göz önünde bulundurarak Acil Durum ve Afet Yönetimi ile Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarının açılması için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurdu.

Doğalgaz’ı yakın bir zamanda kullanacak olan Siirt’teki gelişmeleri de göz önünde bulunduran Senato;  Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Kaynak Teknolojisi, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi, Otomotiv Teknolojisi, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Yapı Denetimi programlarının açılması ile ilgili başvuruda bulunan Senato, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik ile İşletme Yönetimi programlarının açılıp 40’ar öğrencinin alınması başvurusunda da bulundu.

İLÇELERDEKİ MYO’LARA YENİ BÖLÜM BAŞVURUSU

Eruh Meslek Yüksekokulu bünyesinde Çocuk Gelişimi Programı’nın açılıp 40 öğrenci alma talebinde bulunan Senato, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sosyal Hizmetler ve Yaşlı Bakım Programlarının açılması için de Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na başvurdu.

Kurtalan Meslek Yüksekokulu bünyesinde Dış Ticaret programının açılması başvurusunda bulunan Senato’nun, fiziki şartların gelişmesiyle birlikte birçok bölüm açılması için çalışmalarda bulunacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 4108 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!