1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Siirt Üniversitesindeki öğrenci ve öğretim görevlisi artışı
Siirt Üniversitesindeki öğrenci ve öğretim görevlisi artışı

Siirt Üniversitesindeki öğrenci ve öğretim görevlisi artışı

Rektör Murat Erman, üniversitedeki öğrenci sayısı artışı ile idari ve akademik personel sayısındaki artışla ilgili Siirtliler.NET ekranlarına değerlendirmelerde bulundu.

A+A-
Siirt Üniversitesi’nde 2012’den itibaren rektörlüğü döneminde öğrenci sayısındaki artış ile İdari ve Akademik personel sayısındaki artışlarla ilgili Siirtliler.NET Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel'in sorularını yanıtlayan Prof.Dr.Murat Erman, şu bilgilere yer verdi:
 

 

Öğrenci sayısındaki artış
 

Üniversitemizde pedagojik formasyon öğrencileri de dahil olmak üzere 8500 öğrenci sayısına ulaştık. Pedagojik formasyon öğrencilerini düşünmediğimizde üniversitemizde 7500 civarında Ön Lisans, Lisans, Lisans üstü ve Yabancı Uyruklu öğrencimiz bulunuyor. 

 

Akademik ve İdari Personel Sayısındaki artış
 
350 civarında Akademik Personelimiz var. 300 civarında ise İdari Personelimiz var. Yani toplamda 650 civarında personelimiz şuan hizmet vermektedir. Bunun yanında hizmet alımı şeklinde 140 kadar personelimiz daha bulunuyor. Hepsini birlikte düşündüğümüzde üniversitemizde şuan 850 civarında personelimiz hizmet vermektedir.
 
 
2012’deki Sayılar
 
2012 Eylül’de üniversiteye rektör olarak ilk atandığımda öğretim üyesi sayısı 45 civarındaydı. Buna bağlı olarak Akademik Personel sayımız daha da azdı. O tarihten itibaren üniversitemizde Ziraat Fakültesi, Veterinerlik Fakültesi, İlahiyet Fakültesi, İktisadi Bilimler Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor bölümü, Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Enstitüler gibi akademik birimler kurduk. Bunlara bağlı olarak öğretim üyesi sayımız artış gösterdi. Bu sadece sayısal bir artış olarak değerlendirilmemeli. Bunun içerisinde Doçent ve Profesör sayısında da artışlar oldu. Daha önce 3 Doçent hocamız varken bugün bu sayı 30’un üzerine çıktı. Bunun yanında Yabancı Uyruklu Öğretim Üyesi sayısında da artışlar oldu.
 
Sonuç itibariyle hem sayısal olarak artış olduğu gibi hem de unvan olarak ta üniversitemizin personel profilinde önemli bir değişiklik görüyoruz. 
 
Siirt Üniversitesindeki öğrenci ve öğretim görevlisi artışı
Bu haber toplam 3257 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!