1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesinde Uluslararasılaşma çalışmaları
Siirt Üniversitesinde Uluslararasılaşma çalışmaları

Siirt Üniversitesinde Uluslararasılaşma çalışmaları

Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman, Siirtliler.NET ekranlarına uluslararasılaşma çalışmaları ve yabancı uyruklu öğrencilerle ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Siirtliler.NET ekranlarına konuşan Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Erman, uluslararasılaşma ve yabancı uyruklu öğrenci sayısındaki artışla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Üniversitemiz 2012 Eylül’üne kadar uluslararasılaşma noktasında bir varlık gösterememişti. Göreve geldiğimiz o tarihten sonra özellikle ilk 2 yılda Akademik birimleri hızlı bir şekilde kurmak suretiyle öncelikle farklı ana bilim dallarında üniversitemizin hizmet alanını genişlettik. Buna bağlı olarak uluslararasılaşma oranında gelişme gösterdik. 2 yıldır farklı ülkelerde 8 uluslar arası tanıtım fuarlarında stand açtık. 2014-2015 yılında 6 ülkeden 115 öğrenciyle uluslar arası düzeyde Yabancı Uyruklu öğrenci alımı yaptık.

Üniversitemiz şuan hızlı bir şekilde uluslar arası tanıtım fuarlarına katılmayı sürdürmektedir. Güçlü bir uluslar arası ilişkiler birimi oluşturduk ve bir rektör yardımcımız tamamen bu uluslar arası ilişkilerle ilgileniyor.

Yabancı uyruklu öğretim üyelerimizden de daha fazla yararlanmak suretiyle özellikle hedeflediğimiz Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Kafkasya bölgelerinden ilimize, üniversitemize daha fazla öğrenci ve öğretim üyesi gelmesi doğrultusunda planlamalarımızı yaptık.” 

Bu haber toplam 1607 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!