1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesinde bolbol avans kullanılmış
Siirt Üniversitesinde bolbol avans kullanılmış

Siirt Üniversitesinde bolbol avans kullanılmış

Siirt Üniversitesi’nin kamuoyuna açıklamadığı 35 sayfalık Sayıştay Denetim Raporu’a göre üniversitenin para hareketliliğinde bolca avans kullanılmış.

A+A-

Sayıştay’tan gelen müfettişler yaptıkları denetimler sonucunda Siirt Üniversitesinde çok sık avans kullanıldığını tespit ettiler.

REKTÖRÜN 4 MAKAM ARACINDAN BAHSETMİŞTİK

Daha önce hatırlanacağı üzere Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ın 4 makam aracı kullandığı ile ilgili iddiaları bilgisayar ekranlarınıza taşımıştık.

REKTÖR SİİRTLİLER. NET’İ ÜNİVERSİTEDE YASAKLADI

Yaptığımız habere Rektör Murat Erman açıklama yapmak ve kamuoyunu aydınlatmak yerine üniversitedeki tüm bilgisayarların IP’lerine Siirtliler. NET’e girişi yasaklamayı tercih etmişti.

SAYIŞTAY RAPORU HABERİMİZİ DOĞRULAR NİTELİKTE

Sayıştay Denetim Raporu’nda oto yedek parça alım ve tamir işleri için sıkça avans kullanıldığı yer aldı.


Raporun ilgili bölümünde şu ifadeler yer almaktadır:

BULGU 1: Avans Hesabının Amacına Uygun Kullanılmaması Üniversitenin 160 no’lu Avans Hesabının incelenmesi neticesinde; verilen avansların, ivedi ve zorunlu giderlerin karşılanması amacına uygun kullanılmadığı tespit edilmiştir. Avans açma-kapama işlemleri ile ilgili muhasebe işlem fişleri ile ödeme emirlerinin incelenmesi sonucunda; temsil ağırlama harcamaları için yapılan toplu yiyecek-içecek alımları, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığına alınan toplu ilaç ve tıbbi malzemeler ile gıda malzemeleri, ahşap parke döşeme işi, kırtasiye malzemeleri, mobilya ve oto yedek parça alım ve tamir işleri için sıkça avans kullanıldığı görülmüştür.

Üniversitede ise avans kullanılarak harcama yapılması yönteminin amacına uygun şekilde yapılmadığı görülmüştür.
 

rapor1.jpgrapor2.jpg

Bu haber toplam 5138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
14 Yorum