1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Üniversitesinde Aydın ERDEM protestosu
Siirt Üniversitesinde Aydın ERDEM protestosu

Siirt Üniversitesinde Aydın ERDEM protestosu

Diyarbakır’daki “17cm2 protestosunda“ ateşli silahla vurularak yaşamını yitiren Dicle Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencisi Aydın ERDEM (23) için, Siirt Üniversitesinde protesto eylemi yapıldı.

A+A-

Protesto eylemi Üniversite kapısının hemen dışında basın açıklamasıyla olaysız sona erdi. Öğle arası saatlerinde yapılan protesto eylemine emniyet güçlerinin müdahale etmemesi ve yol üzerinde oluşan kalabalıktan dolayı aksayan trafiği düzenlemeye çalışmaları gözden kaçmadı.

Protesto eyleminde bilindik hükümete yönelik suçlayıcı açıklamalarda bulunuldu. Protesto eylemine Üniversite kapısında dışarıdan gelen birkaç sivilinde destek verdiği gözlendi.

Çevre illerdeki üniversitelerde Aydın ERDEM boykotları yapıldığı bilgisi de haber merkezimize gelen bilgiler arasındaydı.

17cm2 için değer mi?

                Terör örgütünün eski liderinin cezaevindeki odasının 17cm2 küçülmesinden dolayı başlayan eylemlerin bir sonucu olarak ölen Aydın ERDEM için yapılan eylem sırasında ve sonrasında yoldan geçen vatandaşlar aralarında “17cm2 için bir gencin hayatı gitti” şeklinde sitemkar ifadelerde bulundular.

                Adalet Bakanlığının DTP milletvekillerine de verdiği bilgilere göre,  cezaevindeki odanın gözle fark edilemeyecek kadar küçülmesine rağmen cezaevi koşullarının oldukça iyileştirildiği, depreme dayanıklı, özel görüşme odalarının bulunduğu Avrupa standartlarının üstünde koşulların sağlandığını ama bardağın sadece boş tarafı gösterilerek zaten yapılacak olan eylemlere kılıf bulunulmaya çalışıldığı belirtildi.

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 3010 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!