1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesinde 5 yeni program açıldı
Siirt Üniversitesinde 5 yeni program açıldı

Siirt Üniversitesinde 5 yeni program açıldı

Siirt Üniversitesi lisansüstü eğitimde 5 yeni program açıldığını duyurdu.

A+A-

Her geçen gün güçlenen akademik kadrosu ve gelişen alt yapısıyla üniversitemiz Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri enstitüleri farklı anabilim dallarında 7 doktora, 41 Yüksek Lisans eğitim programında bilim insanları yetiştirmeye devam ediyor.  

Fen Bilimleri Enstitümüze; Bitki Koruma normal öğretim ve Fen Bilgisi Eğitimi normal ve tezsiz ikinci öğretim lisansüstü programları ile Sosyal Bilimler Enstitümüzde ilk kez geçtiğimiz dönem öğrenci alan Maliye anabilim dalı tezli yüksek lisans programına ek olarak Maliye tezli ve tezsiz ikinci öğretim programları açıldı.

Siirt Üniversitesi olarak; bilimsel araştırma yapacak, ARGE çalışmalarını yönetecek ulusal ve uluslararası arenada bizleri ileriye taşıyacak bilgi ve donanıma sahip bilim insanlarını yetiştirmeyi başlıca sorumluluğumuz olarak görmekteyiz. Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Yaşayan Diller Enstitülerimiz’de açılan yüksek lisans ve doktora programlarımız ile  gelişmeye ve büyümeye devam ediyoruz.

Lisans üstü eğitim başvuruları hakkında ayrıntılı bilgiye ilgili enstitü sitelerinden ulaşmak için www.siirt.edu.tr sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu haber toplam 20022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!