1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Üniversitesi ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Bir Projede Buluştu
Siirt Üniversitesi ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Bir Projede Buluştu

Siirt Üniversitesi ve Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Bir Projede Buluştu

“Siirt İşsiz Gençliği Meslekleştirme, Girişimcilik ve İstihdamı Projesi” ve kursları ile ilgili bilgiler Üniversite’de düzenlenen bir seminerle katılımcılara anlatıldı.

A+A-

Katılımcılar arasında Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, Proje Uzmanı Halil Özdemir, Proje Uzmanı Özlem Furat yer aldı.Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aydın, Avrupa Birliği-Türkiye Süreci hakkında bilgi Verdi.Bir yıl önce başlatılan kurslar hakkında bilgi veren Proje Uzmanı Halil Özdemir: "Bir Fikir Belki Dünyayı Değiştiremez Ama Senin Dünyanı Değiştirir" sloganıyla hareket ettiklerinin altını çizdi.

Daha çok sohbet havasında geçen seminerde, "Proje nedir, AB Fonları, Hibe nedir?" konuları üzerinde duruldu.Deri Giyim Dikişçiliği, Asansör Arıza ve Bakımı, Turizm ve Otelcilik mesleki eğitimleri, Mesleki Konularda Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı Hizmeti verilerek gençlerin Siirt İlinde işgücü piyasasına katılımı amacıyla devam eden kurslar hakkında bilgiler verildi.

Programın Nisan 2012’de tekrar başlayacağını belirten Proje Uzmanı Özlem Furat: "Talep yoksa bile biz yaratabiliriz." diyerek Üniversite’ye çağrıda bulundu.

Bu haber toplam 2109 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!