1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesi Senatosundan Teröre Lanet
Siirt Üniversitesi Senatosundan Teröre Lanet

Siirt Üniversitesi Senatosundan Teröre Lanet

siirt Üniversitesi Senatosu Son günlerde meydana gelen Terör saldırılarını lanetleyerek saldırıda şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı diledi.

A+A-

Siirt Üniversitesi olarak, 19 Ekim 2011 tarihinde Hakkâri’nin Çukurca İlçesi'nde vukuu bulan menfur terör saldırısı sonucunda 24 askerimizin şehit olması ve 18 askerimizin yaralanmasının acısını ve derin üzüntüsünü yaşamaktayız.

Başta acılı ailelerimiz olmak üzere tüm milletimize başsağlığı diliyoruz. Bu tür alçakça saldırılara rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, tarihinden aldığı güçle, büyük potansiyelini, uluslararası haklarını ve sağduyusunu en doğru şekilde değerlendireceğine inancımız tamdır. Terörün amacına ulaşmaması için farklı toplumsal kesimler arasında kin ve nefrete yol açabilecek davranışlardan muhakkak kaçınmak gerektiği düşüncesiyle, ülkemizin barış ve huzuruna yönelen terörü şiddetle kınıyoruz.  Unutulmamalıdır ki bu tür saldırılar, ülkemizin demokrasi yürüyüşünü; bölgede ve dünyada lider bir ülke olma çabalarını durduramayacaktır.

Bu saldırıları lanetlerken, başta şehitlerimizin kederli aileleri olmak üzere tüm milletimize bir kez daha baş sağlığı ve sabırlar,  yaralı güvenlik mensuplarımıza da acil şifalar diliyoruz.

Bu haber toplam 2012 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!