1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni
Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni

Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni

Siirt Üniversitesi Mezuniyet Töreni ile Yaklaşık 700 Öğrenciyi Mezun Verdi

A+A-

Siirt Üniversitesi bahçesinde gerçekleşen mezuniyet törenine; Siirt Valisi Ahmet Aydın, Rektör Murat Erman , Belediye Başkan Yardımcısı Seyfettin Aydın dekanlar, öğretim üyeleri ve aileler katıldı.

Türkiyenin değişik illerinden gelen aileler çocuklarını bu mutlu günlerinde yalnız bırakmayarak mutluluklarına ortak oldu.

Burada bir konuşma yapan Siirt Valisi Ahmet Aydın “Öğretmenlik mesleğine başlarken, Türk Milletinin milli, ahlaki, insani, manevi ve kültürel değerlerini benimsemek, korumak ve geliştirmek için yemin etmiş olan sizler, bu amaçları gerçekleştirebilmek adına çabalarken bunda ne kadar başarılı olduğunuzu, mezuniyet sevincinizde ve ışıldıyan gözlerinizde görmek bizlere gurur vermektedir. Bu düşüncelerle ülkemizin yarınlarını aydınlatmak üzere yetiştirmeye yola çıkan siz sevgili öğretmenlerimizi, sizleri yetiştiren öğretim elemanlarını ve size her türlü desteği sağlayan ailelerinizi tebrik ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” dedi.

Rektör Prof. Dr. Murat Erman konuşmasında; “Gençlerimizin toplumsal sorumluluk bilincine sahip, çağdaş ve ilkeli insanlar olması gerekir. Çocuklarımıza ve gençlerimize bu meziyeti sağlayacak olan öğretmenlerimizdir. Öncelikle genç öğretmen adaylarımızın bu becerileri çocuklarımıza aktarma imkânı bulacakları okullarda görev almalarını ve o öğrencilerle birlikte olmalarını diliyorum. Yaptıkları işi en iyi şekilde yapmalarını, çocuklarımıza güler yüzlü olmayı ve insanları selamlamayı öğretmelerini istiyorum. Tüm bu genç öğretmen adaylarımızın yetişmelerini, gerekli bilgi ve becerilerle donanmalarını sağlayan saygıdeğer hocalarımıza teşekkür ediyor, onları ve velilerimizi tebrik ediyorum. Son olarak, genç öğretmen adaylarımızın en kısa zamanda atanmalarını diliyor, yolları ve bahtları açık olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Törenler; dereceye giren öğrencilere plaket ve ödülleriyle mezun öğrencilere başarı belgeleri verilmesinin ardından ‘Öğretmen Andı’ okunması ve keplerin havaya atılmasıyla son buldu. Törene katılan yaklaşık 700 öğrenci bu mutlu anlarını ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekti.

dsc00205.jpg

dsc00208.jpg

dsc00209.jpg

dsc00212.jpg

dsc00219.jpg

dsc00222.jpg

dsc00242.jpg

dsc00253.jpg

dsc00259.jpg

dsc00260.jpg

dsc00264.jpg

sercan-bilgi-mac-anlatirken.jpg

dsc00282-001.jpg

Bu haber toplam 4659 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!