1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesi Lübnan’daki üniversite ile protokol imzaladı
Siirt Üniversitesi Lübnan’daki üniversite ile protokol imzaladı

Siirt Üniversitesi Lübnan’daki üniversite ile protokol imzaladı

Lübnan'ın önde gelen üniversitelerinden Lebanon Global University ile ikili İş Birliği ve Mevlana Değişim Programı Protokolleri imzalandı.

A+A-
Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Lebanon Global University Rektör vekili Dr. Abdurrahman Bleik arasında imzalanan protokol kapsamında iki üniversite karşılıklı olarak öğrenci ve öğretim elemanı değişimi, ortak kurslar, projeler, seminerler, konferanslar ve atölye uygulamaları gibi akademik çalışmalar yapacak. Ayrıca bu çalışmalar sırasında programa katılan öğrenci ve öğretim elemanlarının bursları, öğrenim ücreti gibi konularda kolaylık sağlanması hedefleniyor.
 
Protokol hakkında düşüncelerini Rektör Erman "Bugün imzalanan protokollerin meyvelerini iki üniversitenin de gelecek yıllarda alacağını, her iki üniversitenin de ileride büyük kazanımlar sağlayacağını, Siirt Üniversitesi olarak uluslararasılaşmaya büyük önem veriyoruz ve bu doğrultuda üniversitemiz uluslararası alanda işbirliklerine devam edecektir. İmzalanan protokollerin her iki üniversite için hayırlı olmasını temenni ederim.” şeklinde ifade etti.
 
İmza törenine Dr. Bleik ile beraber gelen heyetin yanı sıra üniversitemizden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Birinci, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemalettin ERDEMCİ Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Abdülkadir Işık katıldı.
 
Bu haber toplam 2311 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!