1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesi 1700 öğrenciyi mezun etti
Siirt Üniversitesi 1700 öğrenciyi mezun etti

Siirt Üniversitesi 1700 öğrenciyi mezun etti

Siirt Üniversitesi’nde 2015-2016 eğitim öğretim yılı için düzenlenen Mezuniyet Töreni ile bin yedi yüz öğrenci coşkuyla mezun oldu.

A+A-

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Murat ERMAN, il protokolü, Üniversitemiz akademik birimlerinin yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrenciler ve ailelerinin katılımıyla Kezer  Yerleşkesi Stadyumu’nda gerçekleştirilen Siirt Üniversitesi’nin 2015-2016  Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni coşkulu anlara sahne oldu.

Geleneksel Mezuniyet Pilavı’nın misafirlere ve öğrencilere ikram edilmesi ile başlayan tören, İstiklal Marşının okunmasının ardından okulu birincilikle bitiren Eğitim Fakültesi’nden mezun olan Sosyal bilgiler Öğretmenliği bölümü öğrencisi Tayfur Elagöz yaklaşık bin yedi yüz öğrenci adına konuşma yaptı. Konuşmasında kendilerini yetiştiren aileleri ile üniversite hocalarına teşekkür etti. Konuşmasından sonra üniversite birincisi Elagöz mezuniyet kütüğüne plaket çaktı.

Ardından sahneye çıkan Rektör Prof. Dr. Murat Erman yaptığı konuşmasında “Yedi fakülte, dört  enstitü, dört  yüksekokul, beş meslek yüksekokulu, on iki araştırma ve uygulama merkezi ve 10.000 öğrenci ile faaliyetlerine devam eden üniversitemiz bölgenin umudu haline gelmiştir. Bu süreçte Üniversitemiz bölgenin ekonomik, sosyal ve kültürel potansiyeline büyük katkı sağlamaktadır.” dedi.

Konuşmasının devamında öğrencilere seslenen Rektör Prof. Dr. Murat Erman, “Üniversitemizin dokuzuncu yılının mezunları olarak  sizlerin artık üniversite hayatı nihayete eriyor. Mezuniyet sonrası başlayacağınız bu yeni süreçte sizleri türlü meşakkatler beklemektedir. Üniversite olarak açacağımız kariyer merkezi ile hayatın karşınıza çıkaracağı zorlukları aşmanızı hedeflemekteyiz. Aynı zamanda bu kariyer merkezi ile sizleri en donanımlı ve en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefliyoruz. Baş döndürücü teknolojik gelişmelerin ve rekabetin kıyasıya yaşandığı günümüz küreselleşen dünyasında sizler, başarılı olmak için daha fazla gayret göstermelisiniz. Hayatınızın bu yeni yolculuğunda bahtınız ve yolunuz aydınlık, yarınlarınız mutlu, mezuniyetiniz hayırlı uğurlu olsun ” şeklinde ifade etti. Rektör Erman, değerli evlatlar yetiştiren ailelere ve bu değerlerin yetişmesine katkıda bulunan üniversite personeline teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bölgenin kalkınmasında önemli rol oynadıklarını ifade ettiği konuşmasında öğrencilik döneminin bittiğini ve bundan sonraki hayatta siz değerli gençleri daha büyük sorumlulukların beklediğini ifade etti. Vali Tutulmaz öğrencileri yetiştiren ailelerine, üniversite hocalarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz’ın  konuşmasının ardından ödül törenine geçildi. Ödül töreninde dereceye giren öğrencilere başarı belgesi ve plaket verildi. Ödül töreninin ardından mezuniyet yemini ederek keplerini fırlatan öğrenciler mezuniyetin coşkusunu  müzik eşliğinde devam ettirdiler.

Bu haber toplam 2015 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!