1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Üniversitesi 12 üniversiteyle protokol imzaladı
Siirt Üniversitesi 12 üniversiteyle protokol imzaladı

Siirt Üniversitesi 12 üniversiteyle protokol imzaladı

Gerçekleştirdiği görüşmeler ve koordine ettiği çalışmalar sonucunda Siirt Üniversitesi, 12 Üniversite ile Mevlana Protokolleri imzaladı.

A+A-

Siirt Üniversitesi 18 ile 19 Mayıs tarihlerinde İran'ın Tebriz şehrinde düzenlenen Kafkasya Üniversiteler Birliği( KÜNİB) 5. Olağan Kongresi'ne katıldı. 

Üniversiteyi temsilen Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Adnan Memduhoğlu, Mevlana Değişim Programı Kurum Koordinatörü Yrd. Doç Dr. Fadıl Ayğan ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü'nden Uzman Mehmet Kenan Tan katıldı. 

Kongrede  Fen ve Sosyal Bilimler alanında çalıştay düzenlendi. Fen Bilimleri Çalıştayı’nda Rektör Prof.Dr.Murat ERMAN, Sosyal Bilimler Çalıştayı'nda ise Yrd.Doç.Dr. Fadıl Ayğan üniversitemizi en iyi şekilde temsil etti. 
Kongre’de Siirt Üniversitesi 14 farklı ülkeden 90'ı aşkın üniversitenin aktif katılımcı olduğu bir birlik olan KÜNİB üyesi üniversiteler arasına   dahil edildi. Böylece  Siirt Üniversitesi daha önce giriştiği uluslararasılaşma hamlelerine bir yenisini daha ekleyerek, Kafkasya bölgesine yayılan dinamik bir kuvvet olarak kendisini ön plana çıkarmıştır.

Üyelik Seremonisi'nin hemen ardından işbirliği anlaşmaları üzerine eğilen üniversitemiz, gerçekleştirdiği görüşmeler ve koordine ettiği çalışmalar sonucunda 12 üniversite ile Mevlana Protokolleri imzaladı.Üniversitemizin protokol imzaladığı üniversiteler arasında İran'ın en gözde bilim kurumlarından biri olan Tebriz Üniversitesi ile 3 milyona yakın öğrencisi bulunan İslamic Azad Üniversitesi de bulunmaktadır. 
    

protokol1-001.jpg

Bu haber toplam 2452 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!