1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Üniversite rektörü tasarrufa gidecek mi?
Siirt Üniversite rektörü tasarrufa gidecek mi?

Siirt Üniversite rektörü tasarrufa gidecek mi?

Ülkemize karşı Dolar ile ekonomik operasyon çekilmeye çalışılmasının olumsuz etkilerine karşı Siirt Valiliği kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili genelge yayımladı. Benzer hassasiyetin Siirt Üniversitesinde de gösterilmesi bekleniyor.

A+A-

Kamuda gereksiz harcamaların önüne geçilmesi, kaynakların en doğru bir şekilde kullanılması ve denetlenmesi amacıyla Siirt Valisi Ali Fuat Atik tarafından bir genelge yayımlandı.

Yayımlanan genelgede; Araç kullanımı olmak üzere elektrik, su, akaryakıt, telefon demirbaş malzeme, sarf malzemesi gibi benzeri giderlerin en aza indirilmesi, her seviyedeki kurum yöneticilerinin, ellerindeki ekonomik, fiziki ve insan gücü kaynaklarını en rasyonel şekilde kullanılması, dairelerde işgücü, zaman ve maddi açılardan savurganlığa meydan verilmeyecek azami tasarrufa özen gösterilmesi talep ediliyor.

ÜNİVERSİTE REKTÖRÜ MURAT ERMAN MAKAM ARAÇLARINDAN TASARRUF EDECEK Mİ?

Ülkemizin zor bir süreçten geçtiği şu sıralar Siirt Üniversitesi Rektörü Murat Erman’ın üniversite kaynaklarıyla kullanmış olduğu makam araçlarından tasarruf etmesi bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz aylarda Murat Erman’ın kullanmış olduğu 4 makam aracının listesi bilgisayar ekranlarına getirilmiş ve tepkilere rağmen Erman’ın açıklama yapmaktan çekinmişti. Erman, açıklama yapmak yerine Siirtliler. NET sitesini üniversiteye ait bilgisayarlarda yasaklama yoluna başvurmuştu.

Bu haber toplam 2491 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
21 Yorum