1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Ülkü Ocakları’nda devir teslim
Siirt Ülkü Ocakları’nda devir teslim

Siirt Ülkü Ocakları’nda devir teslim

1 yıldır Siirt Ülkü Ocakları İl Başkanlığı görevini sürdüren Yunus Uzunlular, görevi Abidin Yeşilkök’e devretti.

A+A-
İl Başkanlığı devir teslim törenine katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, gündemdeki gelişmelere değinerek, “Doğu ve Güneydoğu’lu kardeşlerimiz bizim kanımız ve canımızdır. Türkiye’nin diğer bölgeleri gibi gönlümüzün güzide köşelerinden biridir. Ülkü Ocakları olarak bu bölgeye sürekli ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Ocaklarımız da tüm engelleme ve provokasyonlara rağmen faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Yaptığımız ziyaretlerde sadece ocak binalarımızı değil esnafımızı da ziyaret ediyor, vatandaşlarımızla sohbet ederek dertlerini dinliyoruz. Bin yıllık kardeşlerimizle bir araya geliyoruz. Bizler de bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız da oynanan büyük oyunun farkındayız. Bizler Ülkü Ocakları olarak vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmayacak ötekileştirilmesine fırsat vermeyeceğiz. Kardeşlik harcımızın ve milli birliğimizin sigortası olarak burada yaşanan sorunların üzerine eğilecek, elimizden geldiğince çözümler bulmaya çalışacağız. Bedeli şehit kanlarıyla ödenmiş vatanımızı bölmeye karşı tek vücut olacak tabiri caizse dün olduğu gibi bugün de Çanakkale’yi geçirmeyeceğiz.” Dedi.
 
Genel Başkan Kılavuz’un konuşmasının ardından il başkanlığı için devir teslim töreni gerçekleştirildi. Yüksek Lisans eğitimine başlayan Yunus Uzunlular görevi Abidin Yeşilkök’e devretti. Devir teslime yönelik de konuşan Kılavuz  “Yunus Uzunlular’a yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkür ediyoruz. Ülkü Ocakları’nın kutlu sancağını başarıyla dalgalandırmış, Ocağımızı hakkıyla temsil etmiştir. Bugün Yüksek Lisans eğitiminden ötürü bir bayrak değişikliğine gidiyoruz. Bayrağı devralan Abidin Yeşilkök’e de başarılar diliyoruz. “ dedi.
 
Devir teslim töreni sonrası Ocak binasından ayrılan Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Veysel Karani ve Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbelerini ziyaret ederek dua etti. Tillo Kalesi’ne de giden Genel Başkan daha sonra Siirt’ten ayrıldı.
 
ulku-ocaklari1-001.jpg
Bu haber toplam 4755 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!