1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt uçağı Aksaray’da
Siirt uçağı Aksaray’da

Siirt uçağı Aksaray’da

Siirt Milletvekilleri Şubat ayında müjde vermişti. Siirt uçakları artık yolcu taşımaya başlayacak diye…

A+A-

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu tarafından Siirt Havaalanının Mart ayı içerisinde açılacağı Siirtlilere müjde verilmişti. Bu müjdeli haberler yerel basında da yer almıştı. Şubat ayı sonlarında bu haberle ilgili küçük bir araştırma yapan Siirtliler.Net, Siirt Havaalanı Müdürlüğü’nün hiçbir bilgiye sahip olmadıklarını tespit etmiş ve bu tuhaf durumu haberlere taşımıştı.

SİİRT UÇAĞI AKSARAY’DA

Mart ayı içerisinde açılacağının müjdesini alan Siirtliler, Nisan ayının ortalarına gelinmesine rağmen uçağın inmemesine tepki olarak “klasik siyasetçi sözü” olarak yorumlarında bulundular. Ancak vekillerimizin verdikleri sözle/müjdeyle bir ilgisi var mı yokmu bilinmiyor fakat Siirt’in kaza yapmış uçağı TIR’la İstanbul’dan Aksaray’a götürüldü.

2000 yılında Siirt’e iniş yaptığı sırada pistten çıkması sonucu ağır hasar gören RJ 70 tipi uçak restorasyon için THY tarafından satın alındı. Mustafa İnci adlı bir girişimci tarafından uçağın içini düzenledikten sonra restaurant olarak hizmete açacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 3755 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!