1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Türk Eğitim Sen’den hukuki mücadele çağrısı
Siirt Türk Eğitim Sen’den hukuki mücadele çağrısı

Siirt Türk Eğitim Sen’den hukuki mücadele çağrısı

Ülkemizin aile hassasiyetini ve değerlerinin içini boşaltan evlilik ve kadın programlarına karşı hukuki mücadele verilmesi için Türk Eğitim Sen Siirt Şubesi çağrıda bulundu.

A+A-

Türk Eğitim Sen Siirt Şubesi, televizyon programlarında toplum değerlerinin içini boşaltan ve aile hassasiyetini tehdit etmeye başlayan evlilik ve kadın programlarına tepki gösterdi ve yaptırım uygulanması için hukuk mücadelesi vermeye davet etti.

TV Programlarının toplumun bilgi, ahlak ve başarıya teşvik edilerek, gençlerin daha üretken ve sosyal kılınması ile Milli Birlik ve Beraberliğimizin sağlanması için duyarlılığın arttırılması adına toplumun genel ahlak kuralları dışında hareket eden TV Programlarının kapatılması yönünde “KADIN” çalışanlara yönelik DİLEKÇE KAMPANYASI yapılacaktır.

 

YAPILACAKLAR:

1-Dilekçe örnekleri ilçe temsilciliklerine, okul ve kurum temsilciliklerine gönderilecektir.

2-Okul ve Kurumlarda görev yapan her bir çalışana dilekçeler imzalattırılacaktır.(isteğe bağlıdır.)

3-Şubelerde toplanan dilekçeler toplu şekilde 11 Mart 2017 Cuma akşamına kadar Genel Merkeze gönderilecektir..

 

T.C.

RADYO VE TELEVİZYON ÜST KURULU’NA

ANKARA

 

Bilindiği üzere, Devlet ve Millet olarak Cumhuriyet tarihimizin en zorlu süreçlerinden biri yaşanmaktadır. 15 Temmuz 2016 tarihinde bölücü ve darbeci ihanet şebekesi Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) tarafından gerçekleştirilen başarısız darbe kalkışması sonrasında; geçmiş dönemde olduğu gibi bir diğer bölücü şebeke olan PKK ile DAEŞ isimli irticacı ve eli kanlı terör örgütüyle mücadele farklı bir boyut kazanmıştır. Şehit haberleri yüreğimizi dağlamakta, Yüce Meclis çatısı altında yaşanan tartışmalar hepimizi umutsuzluğa sevk etmektedir. Ancak bunlara karşın, toplumsal bilincin sağlanması ile milli birlik ve beraberliğin ihdası adına televizyon kanallarında sağlıklı programlara yer verilmediği gibi; toplumun ahlaki ve vicdani anlamda yozlaşmasına neden olan yayınlara da rastlanmaktadır. Biz, kadınlar olarak bu gidişatın önüne geçilmesi hususunda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.

 

Özellikle ülke gündemini oldukça meşgul eden gelişmelere ilişkin televizyon programlarında bilgisiz ve liyakatsiz kişi veya kişilere “yorumcu” olarak yer verilmesi yetmezmiş gibi; T.C. Anayasası ile Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un “Yayın hizmeti ilkeleri” başlıklı 8. maddesine açıkça aykırılık teşkil eden, Kamu yararı gözetilmeksizin yalnızca gelir elde etme amacı taşıyan, toplumda adeta uyuşturucu etkisi yaratan, gelişen olaylara karşı toplumu duyarsızlaştıran ve gelişen olaylar karşısında toplumun sağlıklı analiz yapabilmesinin önünü tıkayan sözde televizyon programları yayın akışlarını işgal etmektedir. Kişilerin tanışıp evlenmeleri amacıyla sunulduğu iddia edilen, evlilik kurumunun içinin boşaltıldığı, utanma duygusunu yok edici, yalan ve teşhir temelli izdivaç programları ile moda ve giyim yarışması adı altında özellikle teşhirciliği özendirici programlar toplumun ahlaki değerlerini törpülemektedir. Öte yandan, Türk gelenek ve göreneklerine aykırı bir şekilde bay ve bayanların bir evde ve bir arada yaşadığı, dedikodu üzerine kurulu, yarışmayı kazanma uğruna türlü oyunların döndüğü medya programları maksadını aşmaktadır. Birbirlerini daha önce tanıma fırsatı olmayan “yeni gelinlerin”, karşılıklı ev ziyaretinde bulunarak bir evde olması ve olmaması gerekeni eleştirdiği programlar ise izahtan varestedir.

Özetle, bu tür yayınlar Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi olumsuz etkilemektedir. Bu durum, çocuklarımızı yetiştirmede en büyük sorumluluğu üstlenen biz kadınları son derece rahatsız etmektedir.

 

Açıklanan nedenlerle, toplumun bilgi, ahlak ve başarıya teşvik edilmesi; özellikle Türk Gençliğinin daha üretken ve sosyal kılınması ile milli birlik ve beraberliğimizin sağlanması

için duyarlılığın artırılması adına ekte yer alan televizyon programlarının kaldırılarak; yayın akışında yararlı; bilgi ve liyakat esaslı televizyon programlarına yer verilmesi hususunda;

Gereğini arz ederiz

 

Yayınlanan Kanal

Programın Adı

Kanal D

Kısmetse Olur (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

ATV

Esra Erol’da (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

Star TV

Zuhal Topal’la(Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

Star TV

Anne (Şiddet ve Çocuk İstismarı)

Show TV

Evleneceksen Gel (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

Show TV

Gelin Evi (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

Fox TV

Gardırop Savaşçıları (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

TV 8

İşte Benim Stilim (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

TV 8

Göz 6 (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

Flash TV

Dest-i İzdivaç (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

ATV

Kırgın Çiçekler (Çocuk İstismarı)

Fox TV

Kalbimdeki Deniz (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki, Şiddet)

Show TV

İçerde (Argo ve Şiddet)

A9

Adnan Oktar (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

ATV

Gözüm Sende (Çocuk ve Genç Gelişimine Olumsuz Etki)

 

 

Bu haber toplam 1489 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!