1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Tıp Fakültesi için istekli
Siirt Tıp Fakültesi için istekli

Siirt Tıp Fakültesi için istekli

2013’te Tıp Fakültesi için YÖK’e yapılan başvurunun ardından bugüne kadar beklenilen sevindirici haber alınamadı.

A+A-

2013’ün Ocak ayında Siirt’te Tıp Fakültesi kurulması için YÖK’e başvuru yapılmış ve konu sosyal medya üzerinden de kampanyaya dönüştürülerek desteklenmişti. Ardından aynı yılın Mayıs ayında ilimiz Siirt’teki sivil toplum kuruluşları ve basın mensuplarından oluşan bir heyet ile Siirt Üniversitesi’nde toplantı tertip edilmişti. Toplantıda Tıp Fakültesi’nin Siirt’te kurulabilmesi için çözüm merkezinin Ankara olduğuna işaret edilerek güçlü bir lobi oluşturulması konusunda hem fikir olunmuştu. Toplantıda her ne kadar bazı görüşler arasında “ulaşım sorunumuz var” veya “Alt yapısı olmayan bir proje” şeklinde eleştiriler de yer aldıysa genel kanaatin Tıp Fakültesi konusunda heyecanlandığı ve güçlü bir lobi oluşturulmasında mutabakata varılmıştı.

Hafta sonunda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Siirt İl Kongresi için ilimize gelecek olmasından dolayı Tıp Fakültesi talebi kamuoyunda tekrar gündeme geldi.

HABER EKİ: TIP FAKÜLTESİ KARARI ÇIKTI

Bu haberi hazırladığımız yayınladığımızdan saatler sonra YÖK'ten Siirt'te Tıp Fakültesi açılmasıyla ilgili olumlu kararın çıktığı bilgisi Siirt Üniversitesi idari kadrosundan tarafımıza ulaştı.
 

Bu haber toplam 3103 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum