1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Siirt Tıp dünyasından akademik çevreleri ağırladı
Siirt Tıp dünyasından akademik çevreleri ağırladı

Siirt Tıp dünyasından akademik çevreleri ağırladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesiyle kurulan Siirt Tıp Fakültesi, Tıp Bayramı’nı bir avantaja çevirerek tıp dünyasındaki akademik çevrelerin dikkatini Siirt’e çekti.

A+A-

Siirt Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca, Tıp Bayramı’nı bir avantaja çevirerek akademik çevrelerin dikkatlerini Siirt’e çekmeyi başardı. Fakülte Dekanı Prof. Dr. Arıca tarafından tertiplenen Siirt 1. Tıp Zirvesi nedeniyle yaklaşık 1500 kişi TÜRGEV Konferans Salonunda ağırlandı.

Açılış konuşmasını ev sahibi olarak Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca’nın yapmış olduğu programda tıp fakültesinin kuruluş çalışmaları, sağlık alanında ilimizde yürütülen çalışmalar ile öğrenciler arasında yapılan iki anket çalışmalarına yer verildi.

DEKAN ARICA, SİİRT’TEN TÜRKİYE’YE MESAJ VERDİ

Dekan Arıca yaptığı konuşmada ayrıca ülke geneline de Siirt’ten bir mesaja yer verdi. Mesajda, sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılmasının önemine yer verildi.

Zirveye sağlık dünyasının yanı sıra yargı dünyası, bürokratik çevreler, siyaset dünyası, emniyet ve askeri çevreler de katıldılar.

Bu haber toplam 3579 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
8 Yorum