1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt-Tillo yolu sıcak asfaltla kaplanıyor
Siirt-Tillo yolu sıcak asfaltla kaplanıyor

Siirt-Tillo yolu sıcak asfaltla kaplanıyor

Siirt Valisi Musa Çolak, sıcak asfalt ile kaplanan Tillo (Aydınlar) karayolunda incelemelerde bulundu. 6 km. uzunluğundaki yol, Karayollarına ait yol güzergahında bulunuyor.

A+A-

İnanç ve kültür turizmi açısından büyük öneme sahip olan Tillo (Aydınlar) ilçesine yönelik başlatılan yatırım hamlesi hız kesmeden devam ediyor. Vali Musa Çolak, 6 km uzunluğundaki Siirt-Tillo karayolunun sıcak asfalt ile kaplanmaya başlandığını belirtti. Çalışmaları yerinde inceleyen Vali Çolak, yetkililerden bilgi aldı.

Karayolları ekiplerince başlatılan çalışmaları yerinde incelediğini kaydeden Vali Çolak, "Son yıllarda Aydınlar ilçesine yönelik başlattığımız yatırım çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki yıl ilçede yeni bir sağlık ocağı, yeni emniyet müdürlüğü ve 18 derslikli yeni bir okul yapacağız. İnşaatı devam eden kapalı spor salonu da bitme aşamasına geldi. Şimdi de ilçenin tek ulaşım yolu olan karayolunun kalite standardını yükseltmek amacıyla sıcak asfalt çalışması yapacağız. 6 km. uzunluğundaki yolun tamamlanmasıyla birlikte, ulaşımda hem kalite yükselecek hem de trafik güvenliği artacaktır. İnanç ve kültür turizmi açısından büyük öneme sahip olan Aydınlar ilçemize yönelik çalışmalarımız devam edecektir." dedi.

Bu haber toplam 2336 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!