1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Termal kaynağı için Katar’lı yatırımcı sinyali
Siirt Termal kaynağı için Katar’lı yatırımcı sinyali

Siirt Termal kaynağı için Katar’lı yatırımcı sinyali

Siirt Termal Tatil Köyü ve Sağlık Merkezi projesiyle ilgili daha önce Katarlı bir yatırımcıyı şehrimize getiren Siirt Milletvekili Yasin Aktay, önemli bir işbirliği anlaşması sağladı.

A+A-

İlimiz Siirt’te İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği aracılığıyla bir süre önce çalışmalarına başlanılan Garnavenin Kezer’e taşınması ve Siirt Termal Tatil Köyü ve Sağlık Merkezi projeyi yakından takip eden Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay geçtiğimiz aylarda Katarlı bir yatırımcıyı şehrimize getirmişti. Siirt’e önemli bir ekonomik hareketlilik kazandıracak termal kaplıca sektörüyle ilgili yabancı yatırımcıyı şehrimize çekme gayretinde bulunan Aktay, Ankara’da önemli bir işbirliği için resmi imzaları attırdı.

Edindiğimiz bilgilere göre ülkemiz yatırımcılarından Doğan Jeotermal Şirketler Grubu ile Katar menşeli CNG Global Industries and Trade isimli şirketler arasında ülkemizdeki jeotermal kaynakların kullanımına ilişkin iş birliği anlaşması imzalandı.

Jeotermal enerji kaynaklarının değerlendirilmesi ve sağlık turizminde yararlanılması için iki şirket arasında imzalanan ön anlaşma törenine, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay ve Başbakanlık Müşaviri Ekrem Direkçi katıldı.

Bu haber toplam 3361 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!