1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Tabipler Odası Seçimleri öncesi neler oluyor?
Siirt Tabipler Odası Seçimleri öncesi neler oluyor?

Siirt Tabipler Odası Seçimleri öncesi neler oluyor?

Siirt Tabipler Odası Başkanlık seçimlerine az bir zaman kaldı. Geçen seçimde 147 kayıtlı üyeden 69unun katıldığı ve 37 doktordan oy alarak seçimi kazanan Dr. Ekrem BİLEK aldığımız duyumlara göre daha şimdiden yeni seçim turlarına başlamış

A+A-

Siirt Tabipler Odası Seçimleri öncesi neler oluyor?

                Siirt Tabipler Odası Başkanlık seçimlerine az bir zaman kaldı. Geçen seçimde 147 kayıtlı üyeden 69unun katıldığı ve 37 doktordan oy alarak seçimi kazanan Dr. Ekrem BİLEK aldığımız duyumlara göre daha şimdiden yeni seçim turlarına başlamış bile. Senelerin tecrübeli siyasetçisi Dr. BİLEK seçim startını çoktan başlatmış görünüyor. Pazar günü (dün) Belediye Başkanı Selim SADAK ile özel bir konuşma yapmak için Bilek tesislerinde Belediye Başkanıyla dışarıya çıkan ve baş başa görüşen Dr. Ekrem BİLEK objektiflerimize takıldı (kendisinden izin almadan yayınlamak istemiyoruz).

                Diğer yandan kulislerde konuşulan diğer adayın da seçim turlarına başladığı ve beraberindeki doktor arkadaşları ile birlikte neredeyse Odaya kayıtlı tüm doktorları gezdiği söyleniliyor.

                Geçen seçimlerde yılların kurt siyasetçisi Dr. Ekrem BİLEK’in kısa bir çalışması sonucunda oturduğu Başkanlık koltuğuna bu seçimlerde kimin oturacağı merak konusu.

                Dr. Ekrem BİLEK ve adını henüz tam olarak teyit edemediğimiz diğer adayın seçimlere doğru çalışmalarını artıracakları görünüyor.

                Her iki adayın siyasi görüşlerinin zıt olması herkes tarafından biliniyor lakin açıktan dillendirilmiyor, bunun haricinde her iki adayın bazı farklılıkları göze çarpıyor ki bunlar doktor seçmenleri etkileyecek özellikler mi göreceğiz.

1.       Dr. Ekrem BİLEK, Siirtli ama kulislerde konuşulan diğer adayın Afyonlu olduğu ki her an diğer aday değişebilir görüşünde olanlar da yok değil.

2.       Dr. Ekrem BİLEK, yönetimde tecrübeli, diğer aday ise bu tür ilişkilerde zayıf deniliyor.

3.       Dr. Ekrem BİLEK için yaşının ilerlemiş olması dezavantaj olarak gösterilirken, diğer adayın genç olması artı hanesine yazılıyor.

4.       Dr. Ekrem BİLEK’in iktidar ile zıt görüşte ama açılıma sıcak bakan bir tavırda olması ona artı puan kazandırırken, diğer adayın iktidar ile aynı görüşleri paylaşan bir yapıya sahip olduğu kulislerde konuşuluyor.

 

Çok çekişmeli geçeceğe benzeyen seçimlerde Dr. Ekrem BİLEK’in karşısındaki adayın Siirtli olmaması dikkat çekerken, aldığımız bazı duyumlar Dr. Serkan ASLAN’ın Tabipler Odası Başkanı olmasını isteyenlerin sayısının giderek arttığı yönünde, bazılarına göre ise Siirt’in en başarılı müdürlerinden olan Siirt Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre ÖMÜR’ün Oda Başkanı olmasına sıcak bakan çok sayıda doktorun olduğu da, ayrıca bilgi hanesine yazılması gereken bir durum.

 

Bu haber toplam 3534 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!