1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt STK’ları Platform Kurdu
Siirt STK’ları Platform Kurdu

Siirt STK’ları Platform Kurdu

İlimiz Siirt’te faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları özelde Siirt, genelde ise Türkiye ve Dünya meseleleri konusunda güçlü bir ses için ortak bir platform kurdular.

A+A-
Siirt’te farklı alanlarda faaliyet gösteren dernek, oda, birlik ve sendikadan oluşan 20’nin üzerinde sivil toplum kuruluşu son günlerde gerçekleştirdikleri istişare ve sohbet toplantılarında “bir araya gelmenin” üzerinde münazaralarda bulundular.
 
Özelde Siirt, genelde ise Türkiye ve ülkemiz kamuoyunu meşgul eden Dünya meseleleriyle ilgili konularda Siirt’ten daha güçlü bir ses çıkarmak, ele alınan konularda Siirt’teki duyarlılığı arttırmak gibi amaçlar doğrultusunda yapılan toplantılarda birçok konu görüşüldü. Bu birlikteliğe Siirt’in öteden beri ihtiyacı olduğu, kurulmaya çalışılan birlikteliğin belli bir dönemi kapsamayacağı, siyasi herhangi bir partinin güdümünde olunmayacağı ancak siyasetten de uzak kalınmayacağı gibi konular tartışıldı ve tasvip edildi.
 
Toplantıya katılanların ve kurulan platformda bulunanların isimlerinin açıklanacağı bir sonraki haberimizde ayrıca platformun işleyişiyle ilgili de detaylar bulacaksınız.
 
Bu haber toplam 3357 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!