1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt siyasetinde yeni 2 aday adayı
Siirt siyasetinde yeni 2 aday adayı

Siirt siyasetinde yeni 2 aday adayı

12 Haziran seçimlerinde partileri tarafından aday gösterilmek için sahneye çıkan 2 yeni isimden biri işadamı, diğeri ise bürokrat.

A+A-

AK Parti’den Siirt milletvekili adayı gösterilmesi için ilimiz siyaset dünyasında ismi geçen 2 yeni ismin birisi Bursa ve Ankara’da yatırımları bulunan bir işadamı, diğeri ise biyografisi oldukça dolu olan önemli bir bürokrat.

 

Mehmet Sait Özkan

 

mehmet sait özkan14 Ocak 1952 yılında Siirt İli Şirvan İlçesi merkez Küfre mahallesinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği babasının memur olması nedeniyle Siirt ili merkez Şırnak Beşiri ve Eruh ilçelerinde geçti. Üniversite mezunu, evli ve 8 çocuk babası. Askerliğini 1972 – 1973 yılları arasında Erzurum 202. Piyade Alay Komutanlığında yaptı, 1968 yılında İlk orta ve lise öğrenimini Şırnak’ta tamamladı, 2007 yılında AÖF Üniversitesi İktisat (Kamu Yönetimi )Fakültesini bitirdi. Mehmet Sait Özkan, aday adaylığını resmen açıklayanlardan.

 

Erkan İzgi

 

Siirt Merkez ve Kurtalan ilçemizin yanısıra Bursa ve Ankara’da petrol ile inşaat üzerine yatırımları bulunuyor. 2007 seçimlerinde AK Parti’den Siirt milletvekili aday adayları arasındaydı. Aday adaylığını kesin bir şekilde açıklamayan İzgi’nin önümüzdeki günlerde Siirt’teki siyaset sahnesine resmen çıkacağı tahmin ediliyor. Bölgemiz ve ilimizdeki işsizliğe dikkat çeken Erkan İzgi, Siirt’e ekonomik canlılık kazandırmak için dışarıdaki yatırımcıların Siirt’e gelmeleri gerektiğine inanıyor.

 

Siirt aday adayları arasında ismi geçen Kamil Aparı’nın geçen hafta yapmış olduğu açıklamasında “Siirt dışında yaşayan Siirtlilerin dikkatlerini buraya çekmeliyiz” yönündeki tespiti bu sefer de Erkan İzgi tarafından dile getirilmiş oldu. Siirt kamuoyuna yeni bir gündem maddesi ekleniyor.

 

erkan izgi - siirt

Bu haber toplam 7688 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!