1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt SGK öğretmenlerle buluştu
Siirt SGK öğretmenlerle buluştu

Siirt SGK öğretmenlerle buluştu

Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu, kentte görev yapan öğretmenlere yönelik sosyal güvenlik ve kayıtlı istihdamın teşvik e dilmesi konusunda bilgilendirme programı düzenledi.

A+A-

Kayıtsız Kalmayın Projesi kapsamında gerçekleştirilen programda konuşan Siirt Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş,  öğretmenleri sosyal güvenlik ve kayıtlı istihdamın teşvik edilmesi konusunda bilgilendirdi.

İlbaş, insanın bilinmeyen değişik risklerle karşı karşıya kaldığını ve bu risklere karşı devletin; vatandaşın karşılaşabileceği risklere karşı geliştirmiş olduğu sistemin sosyal güvenlik sistemi olduğunu vurguladı. Ardından sosyal güvenlik ahlakı ve kayıt dışılığa değinerek “bir ülkenin uyguladığı sosyal güvenlik sisteminin sürdürülebilirliği o ülke insanlarının huzuru ile doğru orantılıdır” dedi. 

Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, risklerin hayatın gerçeği olduğunu bunun için kayıt dışı çalışmamanın önemi üzerinde durarak “Daha huzurlu bir toplum, daha güçlü bir Türkiye için kayıt dışı çalışmayın, kayıt dışı çalıştırmayın ifadelerini” kullandı.  Toplantı öğretmenlerin Abdulcelil İlbaş’a soru yönlendirmesiyle son buldu.

sgk-siirt.jpg

Bu haber toplam 4253 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!