1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Şehidini Uğurladı
Siirt Şehidini Uğurladı

Siirt Şehidini Uğurladı

Dün akşam Yeni Mahalle Polis Karakolu’na düzenlenen saldırı sonrasında şehit düşen Başkomiser Osman Demir, bugün düzenlenen törenle memleketi Isparta’nın Eğirdir ilçesine uğurlandı.

A+A-

Şehit Başkomiser Osman Demir’in cenaze törenine İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, İçişleri Bakanlığı müsteşarı Osman Güneş, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Nejdet Özel, Jandarma Asayiş Komutanı Nazım Altıntaş, Emniyet Genel Müdür Vekili Mustafa Bahattin Demirer, Siirt Valisi Musa Çolak, AK Parti Siirt Milletvekili Afif Demirkıran, Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven’in yanı sıra askeri ve polis erkânı ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

Yıllık izin tatilinde olan Siirt Valisi Musa Çolak, iznini yarıda bırakarak görev yeri Siirt’e gelerek cenazeye katıldı. Cenaze töreninde konuşma yapan Vali Çolak, “Dökülen kanlar karşılıksız kalmayacaktır” dedi.

Vali Çolak, “Teröristler tarafından hain, kalleş ve kahpece yapılan saldırı sonucu Komiser Yardımcısı Osman Demir kardeşimiz şehit olmuştur. Vatanın müdafaası, ülkemizin birlik ve beraberliği için verilen şehitler ve dökülen kanlar hiçbir zaman karşılıksız kalmayacaktır. Bölücü terör örgütü bitirilene kadar mücadele büyük bir kararlılıkla sürdürülecektir. Kimsenin şüphesi olmasın. Bu saldırılarla devletimizi ve milletimizi zayıflatacaklarını, halkımızın huzur ve güvenini bozacaklarını düşünenler gaflet içindeler. Terörü kullanan, onu himaye eden ve destek verenler hiçbir zaman hain emellerine ulaşamayacaklardır. Bu saldırılan güvenlik güçlerimizin moralini, azmini ve kararlılığını bozmayacaktır. Aziz şehidimize Allah’tan rahmet, ailelerine, aziz milletimize ve silah arkadaşlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.” dedi.

 

 

GÜVEN: “HEP KAPI KAPI GEZER, ÇOCUKLARLA, GENÇLERLE, FAKİR İNSANLARLA BERABER OLURDU”

Siirt Emniyet Müdürü Recep Güven törende yaptığı konuşmada, “Bugün burada insanlığa hizmete kendini adamış güzel bir kardeşimi, Müslüman âleminin mübarek bir gecesinde şahadet şerbetini içen Osman Demir kardeşimizi efendimizin yanına uğurlamak için toplandık. Osman Demir kardeşim polislikten ziyade kapı kapı gezerek çocukların, gençlerin, fakir insanların mağduriyetlerini önlemek için gece gündüz çalıştı. Özellikle bu hususiyeti ile ön plana çıktı. Çanakkale ruhu bu milletin mayasıdır. Bunu hep söylerdi ve her bulduğunu Çanakkale’ye götürürdü. Böyle bir kardeşimi kaybettim diyemiyorum çünkü o bir üst kademeye terfi ederek Efendimiz ile beraber olmaya gitti. Ruhu şad olsun.

 

 

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ise, yaptığı konuşmada, “Acı duyduğumuz ama onurla gerçekleştirdiğimiz bu törende bir araya gelmemize neden olan aziz şehidimiz Osman Demir kardeşimizin akıttığı kan Siirt topraklarında bir hatıra olarak kalacaktır. Ama arkadaşlarının Osman Demir kardeşimizin bedeni soğumadan olayı gerçekleştiren faili takip sonucu gereğini yapmışlardır. 

 

Cenaze töreninin ardından Komiser Yardımcısı Osman Demir’in cenazesi vatandaşların tekbirleriyle omuzlarda memleketi Isparta’nın Eğirdir ilçesine gönderildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 5071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!