1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Saray Sitesi: İnşaatçılıkta yeni soluk
Siirt Saray Sitesi: İnşaatçılıkta yeni soluk

Siirt Saray Sitesi: İnşaatçılıkta yeni soluk

1,5 yıl önce dağın başına ilk kazması vuruldu. Yarıdan fazlasının satıldığı daireler ise heyecanla oturmayı bekleyen yeni ev sahiplerini bekliyor.

A+A-

Servet Ekinci İnşaat, Binbay Yapı Mühendislik ve Çabuklar Yapı Malzemeleri ortaklığındaki şirket el birliği yaparak Siirt’teki inşaat sektörüne yepyeni bir soluk kazandırırlar.

SİİRTLİLER.NET

İlk başlarda kimileri tarafından “dağın tepesi, oraya kim gidip oturur” denilen yere ciddi bir risk alarak ilk kazmayı vuran SARAY SİTESİ ortakları 1,5 yılda sitenin neredeyse tamamını bitirdiler.

%80’ini Yeşil ve Sosyal alana ayrılan sitenin toplam alanı 10 bin metrekare. 116 konutlu site 3 bloktan oluşmaktadır. Havuz, kamelya, barbekü alanlarının yanı sıra kapalı ve açık otoparkı mevcut. Çocuk oyun alanları, 24 saat kamera ve güvenlik kontrolü ile ayrıca site içi market hizmetleri de verilecek.

Konuyla ilgili kısa bir bilgi veren Ekinci İnşaat’ın sahibi Servet Ekinci : “Ciddi bir risk alarak bu siteye giriştik. Cesaretimizi hiçbir zaman yitirmedik ve bugün alnımızın akıyla 1,5 yıl gibi bir sürede siteyi bitirme aşamasına getirdik. Dairelerimizin tamamına yakını satılmış durumda. Üniversitenin yerinin belirlenmiş olmasıyla birlikte yeni yeni inşaat çalışmalarımız devam edecektir.” dedi.

Bu haber toplam 19810 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!