1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Siirt Polisgücü Spor’dan özür nezaketi
Siirt Polisgücü Spor’dan özür nezaketi

Siirt Polisgücü Spor’dan özür nezaketi

13 Şubat 2011’de Kurtalan Belediyespor ile oynadığı maçta Polisgücüspor’un bazı sporcularının müsabakada uygunsuz davranışları nedeniyle Kulüp Başkanı Zekeriya Batğı spor kamuoyundan özür diledi.

A+A-

Bazı sporcularının spor disiplin ve anlayışına aykırı hareketleri nedeniyle özür dileme nezaketini gösteren Siirt Polis Gücü Spor Kulüp Başkanı Zekeriya Batğı, yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verdi:

2010-2011 Sezonu Siirt Amatör Kümede mücadele etmekte olan Siirt Polis Gücü Spor Futbol takımımız 13/02/2011 günü Kurtalan Belediye Spor ile yapmış olduğumuz müsabakada spor, disiplin ve çalışma anlayışımıza uymayacak şekilde hareket ederek takımımızın imajını küçük düşürücü hal ve hareketlerde bulunan sporcularımız adına, tüm spor kamu oyundan ve Siirt halkından özür dileriz.

Bahse konu maçta ve öncesinde çeşitli defalar ikaz ettiğimiz bazı sporcularımızı süresiz kadro dışı bırakma kararı aldık. Bundan böyle takımımız daha disiplinli ve fair-play ruhuna uygun şekilde müsabakalarına devam edecek ve seyir zevki yüksek oyunlar sergileyecektir.

Bu kararımızın diğer amatör küme takımlarında oynayan ve disiplinsiz hareketler gösteren futbolculara,  Siirt İl Hakem Kurulu’nun belirlediği Siirt amatör kümede maç yöneten hakemlere de örnek teşkil ederek, disiplinsiz, bilgisiz sporcu ve hakemlerin sahalardan uzaklaştırılması gerek amatör futbol kulüplerini, gerekse hakem camiasını hak ettiği yere çıkaracağı inancındayız.

Başarılı amatör lig demek, o ilde profesyonel alt yapı demektir. Bu alt yapıyı oluşturmak amatör ligde mücadele eden tüm takımlarımızın asli vazifesidir. El ele vermek suretiyle oluşturacağımız birliktelik, Siirt’in geleceğine yatırım olacaktır.

Saygılarımızla.

Zekeriya BATĞI

Siirt Polis Gücü Spor Kulübü Başkanı

Bu haber toplam 3006 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!