1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Polis Okulu’nda ders zili çaldı
Siirt Polis Okulu’nda ders zili çaldı

Siirt Polis Okulu’nda ders zili çaldı

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı, törenle başladı.

A+A-
Aziz Şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
 
Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Sami Ekim, Siirt Polis Meslek Yüksek okulu hakkında bilgiler vererek,’Okul olarak yapılan çalışmalarla birçok sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirdiklerini’ belitti.
 
Ekim konuşmasına şöyle devam etti: “Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, aile, ülke, millet sevgisi ile dolu hukukun üstünlüğüne ve insan haklarına saygılı, akıl ve bilimi kendine rehber edinmiş, Polisler yetiştirmeyi hedefliyoruz.”
 
Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ise, eğitimin 7'den 70'e herkes için önemli olduğunu, ancak bu polislik mesleği için daha da önem arz ettiğini söyledi.
 
Polisin toplumun her kesiminde günün her saatinde toplumun içinde olan kişiler olduğunu ve dolayısıyla toplumun değer yargılarını toplumun sahip olduğu değer yargılarına saygılı olarak hareket etmeleri gerektiğini kaydeden Vali Tutulmaz, değer yargılarına sahip hareket edilmesi için hukukun çok iyi bilinmesi gerektiğini ifade etti.
 
Vali Tutulmaz, şöyle devam etti:
 
"Suç örgütleri belki sizden çok daha hızlı çalışıyor, olaylara sizden daha çok kafa yoruyor. Dolayısıyla sizin her türlü suçla mücadelede aynı başarıyı ve hatta onlardan bir adım daha öne geçebilmeniz için bugünlerden donanımızı iyi yapmanız gerekir. Hocalarınızın size öğretecekleri ve hocalarınızın size söyleyeceklerini çok hassas bir şekilde dinlemeniz gerekiyor. Bu da daha sonra elde edilebilecek şeyler değil, çünkü iş hayatına girdiğinizde iş hayatının peşinden koşturmaktan öğrenmeye fırsatınız olmayabilir."
 
Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunun tanıtıldığı, Slayt gösterisinin ardından, Siirt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Korkmaz tarafından “Farklı Kültürlerin İnsan Davranışlarına Etkisi" konulu ilk ders anlatıldı.
 
Tören, verilen kokteylin ardından, çekilen hatıra fotoğraf ile sona erdi.
 
siirt-polis-okulu1.jpg
 
siirt-polis-okulu2.jpg
Bu haber toplam 2526 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!