1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Polis Okulu eğitime başladı
Siirt Polis Okulu eğitime başladı

Siirt Polis Okulu eğitime başladı

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunda, Yeni Eğitim Dönemi, Törenle Başladı

A+A-

 

Siirt Polis Meslek Yüksek Okulu 2012-2013 Eğitim Öğretim yılı, törenle start aldı. 
 
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende açılış konuşmasını yapan, Polis Okulu Müdürü Cumali Aslancan, Öncelikle terörü kınadığının altını çizerek, “vatanın birliği, huzuru ve selameti için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyorum. Emniyet teşkilatının son yıllarda özellikle eğitim konusunda büyük atılımlar gerçekleştirdi ve Polis memuru yetiştiren Polis okullarının, modern eğitim sürecine endekslenerek, üniversiteler statüsüne kavuşturuldu” dedi.
 
Devlet ricalinden gelen mesajların okunması ile devam eden etkinlik, slayt gösterimi eşliğinde okulu tanıtan film gösterimi yapıldı.
 
Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Erman’ın verdiği ilk ders ve öğrenci Polislerin “Bizler Polisiz” Oratoryo gösterisi, ardından verilen kokteyl ile program sona erdi. 
 
Siirt Polis Meslek Yüksek Okulunda yapılan yeni yıl Eğitim-Öğretim törenine; Vali Ahmet Aydın, Ak parti Milletvekili Afif Demirkıran, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, İl Emniyet müdürü Mutlu Ekizoğlu, STSO Başkan Vekili Nedim Kuzu, kamu kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
polisokulu2.20120924211803.jpg
 
polisokulu3.20120924211820.jpg
Bu haber toplam 3160 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!