1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Özel İdare Memurlarında Toplu Sözleşme Sevinci
Siirt Özel İdare Memurlarında Toplu Sözleşme Sevinci

Siirt Özel İdare Memurlarında Toplu Sözleşme Sevinci

Toplu sözleşme imzalayarak memurlarına bayram sevinci yaşatan Özel İdareler kervanına Siirt’te katıldı.

A+A-

Siirt İl Özel İdaresi’nde çalışan memurlar adına yapılan toplu sözleşmeye imzayı Vali Musa ÇOLAK attı. Sözleşme ile Siirt İl Özel İdaresi’nde görev yapan kamu çalışanları hem aylık ek gelire, hem dini bayramlarda ikramiyeye hem de çeşitli sosyal haklara sahip oldular.

12.09.2010 tarihli halkoylamasında 23.09.2010 tarih 2778 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan sonuçlarına göre Anayasa değişiklik paketi kabul edilmiştir. Anılan paket Kamu Görevlilerine de Toplu Sözleşme hakkı sunulmaktadır.

Buna göre Anayasamızın 53. Maddesinin başlık kısmı “Toplu İş Sözleşmesi ve Toplu Sözleşme yapma hakkı” olarak değiştirilmiştir. Ve Anayasanın 128. maddesinde yapılan değişiklikle “KAMU GÖREVLİLERİN MALİ HAKLARIYLA İLGİLİ OLARAK TOPLU SÖZLEŞME HÜKÜMLERİNİN UYUM KANUNLARI ÇIKMADAN UYGULANACAĞI HÜKÜM ALTINA ALINDI.”

İl özel idaresi çalışanı memurlarından her konuda desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen Vali Musa Çolak, imzaladığı bu toplu sözleşme ile çalışanların yüzünü güldürdü.

Bem-Bir-Sen olarak memurlar adına almış olduğunuz bu tarihi karara tanık olmanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Biz çalışanlardan destek ve yardımlarını esirgemeyen, bu konuda bölgemizde öncülük yapan  Sayın Valimiz Musa ÇOLAK’a katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Mehmet Sabit SEVGİLİ
BEM-BİR-SEN
İl Başkanı

Bu haber toplam 2068 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!