1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Organize Sanayi Bölgesinde yatırı atağı
Siirt Organize Sanayi Bölgesinde yatırı atağı

Siirt Organize Sanayi Bölgesinde yatırı atağı

Siirt Organize Sanayi bölgesinde yatırım yapmak isteyen 7 sanayiciye yer tahsisi yapıldı.

A+A-

Bölgede huzur adası konumunda bulunan Siirt ilinde yatırımlar yeniden canlandı.

Siirt organize sanayi bölgesinde; yapı kimyasalları, boya, Hafif Kütle Beton, Su Depoları, Madeni yağ ve tekstil ürünleri gibi alanlarda yatırım yapmak isteyen 7 yatırımcıya toplamda 62 dönüm arsa tahsisi yapıldı.

Siirt’in yatırım açısından huzur ve güven dolu ideal bir yer olduğunu kaydeden Vali Mustafa Tutulmaz, “Siirt, yatırımcıların ilgisini çekmeye başladı. Burada yatırım yapmak isteyen girişimcilere bütün kurumlarımızla destek oluyoruz. Destek olmaya da devem edeceğiz. OSB’de 7 yatırımcımıza 62 dönüm yer tahsis edildi. Bu tesislerde ilk etapta 267 vatandaşımız istihdam  edilerek, ilimizin sosyo-ekonomik gelişmişliğine önemli katkı yapacağını düşünüyoruz. Buradan bir kez daha tüm sanayicileri, iş dünyasını ilimizde yatırım yapmaya davet ediyorum.” dedi. 

Vali Tutulmaz, Organize Sanayi Bölgesinde yapımına başlanan Özel Endüstri Meslek Lisesi inşaatının devam ettiğini belirterek, Okulun 2016-2017 eğitim-öğretim yılına yetiştirileceğini belitti.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen, ‘Siirt Entegre Fıstık İşleme Tesisi Projesi’ kapsamında yapılan Fıstık Fabrikası kazı işlemlerinin tamamlandığını ifade eden Vali Tutulmaz, tesissin inşaatına başlandığını sözlerine ekledi.
 

sanayi1-001.jpg

Bu haber toplam 2087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!