1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Okuyor Kampanyası Genişletiliyor
Siirt Okuyor Kampanyası Genişletiliyor

Siirt Okuyor Kampanyası Genişletiliyor

Siirt Valiliğince bu yıl ikincisi hayata geçirilen “Siirt Okuyor” kampanyasında hedef 2 Milyon Kitap okunması

A+A-

 

Geçen sene ilki gerçekleştirilen 7’den 70’e Siirt Okuyor adlı kampanya bu yıl Siirt siirtokuuuuu.jpgValisi Ahmet Aydın tarafından tekrar hayata geçirildi ve hedef 2 milyon kitap okunması.
 
Kampanyayla beraber Siirt’te kitap okuma alışkanlığı çıtasını daha yukarıya taşımak olduğunu dile getiren Vali Aydın, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada “bu kampanyadan bir başka muradımız ise, Türkiye’de Siirt’in adı kitapla, eğitimle anılmasıdır” ifadesine yer verdi.
 
Peki 2 milyon kitap nasıl okunacak?
 
Okullarda dersler aksatılmayacak şekilde belirli saatlerde “kitap okuma” vakitleri olacak,
 
Kamu kurum ve kuruluşlarında iş ve işlemleri aksatmayacak şekilde kamuda çalışanlara kitap okuma vakitleri verilecek.
 
Evlerde ebeveyntlerin, çocuklarıyla birlikte akşamları televizyon ve bilgisayardan uzaklaşıp akşamları belirli vakitlerde ailece kitap okuma saatleri oluşturmaları teşvik edilecek.
 
Vali Aydın, kampanyanın etki alanını güçlendirmek maksadıyla, en çok kitap okuyan öğrencilere her ay “altın” ödülü ve ençok kitap okuyan işsiz gençlere de “iş bulma” sözü verdi.
 
SOSYAL MEDYA’DA GÜÇLENDİRİLECEK
#SiirtOkuyor
 
Kampanyanın Türkiye geneline yaygınlaşması için özellikle sosyal medyada gündem oluşturulacak. Fatih Sevgili adlı vatandaş ile Siirtliler.Net sahibi Eyüp Güzel, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında konuyu kuvvetli bir şekilde yaygınlaştıracaklar.
 
Özellikle de twitter’in gündem alanı olan etiket (tag) alanlarında #SiirtOkuyor tagı oluşturarak Türkiye’nin farklı vilayetlerinde birçok kişinin konuya dikkatlerini çekmeye çalışacaklar.
 
Twitter kullanıcıları;
@siirtlilernet (Eyüp Güzel)
@fsevgili (Fatih Sevgili)
@erhangunbat
@sevgiliyasir
 
Bu haber toplam 3204 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!