1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Müftüsü Faruk Arvas’a veda programı
Siirt Müftüsü Faruk Arvas’a veda programı

Siirt Müftüsü Faruk Arvas’a veda programı

8 yıllık Siirt İl Müftülüğünün ardından Ankara Merkez Müftülüğüne ataması yapılan Faruk Arvas için Siirt’te veda programı gerçekleştirildi.

A+A-

Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas için düzenlenen veda programına din görevlilerinin yanısıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri katıldılar. Program Ensar Camisinin imam hatibi Ramazan Toprak hoca tarafından okunan Kur’an tilavetiyle başladı. Daha sonra kürsüye davet edilen Müftü Faruk Arvas, 43 yıllık meslek hayatı boyunca çeşitli görevlerde bulunduğuna ve 8 yıllık Siirt İl Müftülüğü görevine vurgu yaptı ve şu ifadelere yer verdi:

Mesleğiminde 43 yılı geride bıraktım. İmamlık ile başladığım mesleğimde Kur’an Kursu öğreticiliği ve müdürlüğü, İl vaizliği, İlçe müftülüğü ve en son 8 yıldır da Siirt İl Müftüsü olarak görev yaptım. Aldığımız bayrağı elimden geldiğimce daha ileriye taşıyabilmek için gayret ettim.

SİTEM ETTİ

Veda programına birçok daire ve kurum amirlerini davet ettiğini ifade eden sadece Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürü Nevzat Amcalar'ın katıldığını anımsatarak kırıldığını belirtti.

Eski Müftü Arvas’ın helallik isteyerek sonlandırdığı konuşmasının ardından Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt şubesi Başkanı Mehmet Naciz Özay kendisine plaket verdi. Ensar Vakfı Siirt Şube başkanı Necmettin Çiçek ise bir tablo hediye etti.

Bu haber toplam 3467 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum