1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Müftüsü Faruk Arvas, göreve başladı
Siirt Müftüsü Faruk Arvas, göreve başladı

Siirt Müftüsü Faruk Arvas, göreve başladı

Bursa Nilüfer İlçe Müftüsü İken, Siirt İl Müftülüğüne Atanan Faruk Arvas, Bugün İtibarı İle Görevine Başladı.

A+A-

Müftü Arvas yayınladığı mesajda şunları kaydetti:

 

İlim, irfan ve evliyalar diyarı olma vasıfları ile öne çıkan Siirt gibi ülkemizin önemli ve özellikli bir ilinde İl Müftüsü olarak göreve başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyim. “Toplumu din konusunda aydınlatma” gibi çok önemli ve hayati bir vazifenin ihsan-ı ilahi olarak omuzlarımıza konulduğunun idraki ve sorumluluğu ile bugün görevime başladım. Din gibi dünya ve ahiret hayatının hayatı, ruhu ve esası olan bir kutsal değere hizmetkâr olmak, onu anlamak, yaşamak ve tebliğ etmek şereflerin en yücesidir. Hele mensuplarına dünya ve ahiret mutluğunu kazandıran, inananları bir vücudun organları gibi gören, üstünlüğü ırkta, renkte, zenginlikte değil, sadece takvada gören, yaratılanı yaratandan dolayı sevmemizi öngören İslam dini gibi bütün beşeriyeti kucaklayan bir din’i hakkıyla bilmek, prensiplerini hayatımıza geçirmek bütün sıkıntılarımızın ve problemlerimizin ilacı olacaktır. Tarih boyunca bu ilahi reçete bütün ferdi, ailevi ve içtimai hastalıklara deva olmuş ve kıyamete kadar da olacaktır.

 

İşte bu bölgede doğan, büyüyen, okuyan ve yetişen; ayrıca ülkemizin çeşitli bölgelerinde otuz beş yıldır din hizmetini yürüten bir fert olarak, özellikle ilme, irfana ve din’e hizmet etmekle tanınan bir aileye mensup olmanın avantajına sahip olarak, dertlerini, sıkıntılarını bildiğim bu bölge insanına, çok değerli Siirt’li hemşerilerime hizmet etmek, bu güzel din’e perde değil; ayna olmak niyetiyle başladığım bu ulvi görevimde herkesin desteğini istiyor ve dualarını bekliyorum. Vazifeye başlamadan evvel yaptığım umre ibadetinde hem geldiğim yerin insanlarına, hem bugün büyük bir şevkle İl Müftüsü olarak göreve başladığım bu ilde yaşayanlara dualar ettim. Manevi enerji ve feyz alarak aranıza döndüm. Gayret bizden, dua ve destek sizlerden, Tevfik Allah-u tealadandır.” dedi. 

 

Göreve bugün resmen başlayan Siirt İl Müftüsü Faruk Arvas’ı daireye gelirken, Müftü yardımcısı M.Baki Bilgili ve daire personeli karşıladı.

Bu haber toplam 2535 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!