1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Siirt Müftüsü Ahmet Altıok ellerinizden öpüyorum
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Siirt Müftüsü Ahmet Altıok ellerinizden öpüyorum

A+A-

Oda Tv denilen haber sitesi 2018’i Hz. Peygamber’e hakaretle ve ardından o alçaklığa tepki gösteren Siirt Müftüsü Ahmet Altıok üzerinden Diyanet camiasını dövmeye çalışmasıyla kapadı.

İnanmış veya inanmamış ama aklı başında, vicdan sahibi her insan evladının saygı duyduğu son Peygamber olan Hz. Muhammed Mustafa’ya, Efendimiz’e (sav) hakaret etmek normal bir durum değil. Peygamberleri katleden, katletmediklerine ise tahrif ettikleri sözde kutsal metinlerinde hakaretler eden İsrailoğulları meşhurdur. Günümüzde de ülkemizde veya farklı ülkelerde Hz. Peygamber’e hakaret etme alçaklığını gösterenler ne ilk ne de son olacaktır.

Daha önceki makalemde de belirtmiştim ki tekrarlamaktan şeref duyuyorum. Peygambere hakaret edenin sonu ölüm olmalıdır. Bu alçaklığı gösterenin hükmü protestolarla, kınamalarla veya toplumu kin ve nefrete sürükleyip tahrik etmesinden dolayı hapis cezası almasıyla geçiştirilmemeli. Nefesi kesilmeli. İdam cezası bu suçu işleyenler için hayata geçirilmeli ve bu alçaklığı gösterenler ipte sallandırılmalıdır. Bu yapılmalı ki hakaret eden alçaklar, emri aldıkları yerlere “ben bu emrinizi yerine getiremeyeceğim” diyebilme cesaretini gösterebilsinler.

Oda Tv denilen yayın organında yazılan o alçak yazıya Siirt Müftümüz Ahmet Altıok öyle güzel bir cevap verdi ki şerefle, gururla ellerinden öpüyorum.

Çarli Hebdo denilen alçaklar karşısında ne yazık ki Ümmet olarak sınıfta kaldık. Peygambere hakaretin karşılığının ne demek olduğunu gösterenlere en güzel cevabı verenleri savunamadık. Oh olsun, iyi olsun diyemedik. Peygambere hakaret edene huzur yok ve olmayacak diyemedik. Diyemediğimiz için ülkemizde de yerel Çarli Hebdo gibi alçaklar çıkıyor.

Siirt Müftümüz Çarli Hebdo geleneğini sürdürmek isteyen alçakların en çok korktukları dilden cevabı verince salya sümük saldırmaya ve geri adım attırmaya çalışsalar da son olmayacaklar. Ama kıyamet gününe kadar “terör” diye Müslüman ahaliye yutturmaya çalıştıkları “Cihad” kavramının kutsallığının farkında olanlar da hiç bitmeyecektir.
 

Bu yazı toplam 2874 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
4 Yorum