1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt Müftülüğünden Hac müracaatları için duyuru
Siirt Müftülüğünden Hac müracaatları için duyuru

Siirt Müftülüğünden Hac müracaatları için duyuru

2017 yılında ilk defa Hac kaydı yaptıracaklar için Siirt Müftülüğü kamuoyuna bilgilendirme açıklamasında bulundu.

A+A-

SİİRT İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU
HAC MÜRACAATLARI

A-2017 YILINDA İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR; 

1-2017 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımız ilgili bankalara 20 TL. ön kayıt ücreti yatıracaklardır. (Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, Halk Bankası, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım Ve Vakıf Katılım Bankaları.)

2-Ön kayıt işlemleri 28 Aralık 2016 - 06 Ocak 2017 tarihleri arasında olacaktır.

3-Vatandaşlarımız elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek  ''Oda tercihli hac konaklama'' ve ''Otel Konaklama'' türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacaklardır.

4-Vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini girmeleri gerekmektedir.( Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımız  ''Kesin Kayıt Yaptırabilir '' belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerdir.) 


B-ÖNCEKİ YILLARDA KAYIT YAPTIRANLAR; 

1-Kayıt yenileme işlemleri 09 - 31 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

2-Başkanlık tarafından 2017 yılında Otomatik Kayıt Yenileme İşlemi yapılmayacaktır.

3-Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacaktır.

4-Bu sene önceki yıllarda uygulanmayan ''Oda tercihli hac konaklama'' türüne geçilecektir. Bu sistemde odalar 2'li, 3'lü ve 4'lü olacaktır. Fiyatlar 14.000 TL-19.000 TL aralığında olacaktır.  

5-Hac adaylarımız elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek ''Oda tercihli hac konaklama'' ve ''Otel konaklama'' türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yenileyeceklerdir.

6-Kaydını yenilemeyenler 2017 yılı hac kurasına dahil edilmeyecektir.

7-Vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir. (Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımız ''Kesin Kayıt Yaptırabilir'' belgelerini cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerdir.)

8-2016 yılında hac kurasına katılıp kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adayları; hac konaklama türlerini değiştirme ve varsa kuraya katılmasını istediği kişilerde değişiklikleri 09-31 Ocak 2017 tarihleri arasında yapabileceklerdir.

2017 yılı hac kurası 23-Şubat 2017 Perşembe günü saat 10:00'da çekilecektir.

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR

Bu haber toplam 1257 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!