1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Siirt Milli Eğitim'de Stratejik Planlama toplantısı yapıldı
Siirt Milli Eğitim'de Stratejik Planlama toplantısı yapıldı

Siirt Milli Eğitim'de Stratejik Planlama toplantısı yapıldı

2015-2019 2. Dönem İl Stratejik Planlama Taslak Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

A+A-

2015-2019 2. Dönem İl Stratejik Planlama Taslak Değerlendirme Toplantısı, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi SUAY başkanlığında, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İlçe  Milli Eğitim Müdürleri ile birlikte Stratejik Planlamadan Sorumlu Şube Müdürlerinin katılımlarıyla Siirt Öğretmenevi toplantı salonunda  gerçekleştirildi.

Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz M.Fethi SUAY´ın yaptığı açılış konuşmasıyla başladı. SUAY yaptığı konuşmada Stratejik Planlama toplantısında belirlenecek hedefler için tüm il genelinde, tabandan tavana tüm birimlerin katılımının gerekli olduğunu ve bu katılımla birlikte, Siirt ilinin eğitim ve öğretimde ki mevcut duruma göre başarasının ilerleyen yıllarda gözle görülür bir biçimde artacağını ifade ederek Stratejik Planlamanın önemine vurgu yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz M.Fethi SUAY’ın konuşmalarının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı ve AR-GE Birimi Yöneticisi M.Enis ÖNEN,  2015-2019 Stratejik Planın kurumun gelecekteki rotası için Vizyon oluşturduğunu belirterek, amaçlarının ‘’Düşünen, Sorgulayan ve Üretken’’ bireyler yetiştirmek olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından İlimiz AR-GE Ekibi üyeleri Cemil ASLAN, Şükrü AZGAN, Serkan BATUR ve M.Şirin BATUR’un  katılımcılara sunmuş olduğu Stratejik Planlama taslak sunusu ile birlikte  ilimizin mevcut durum analizi çerçevesinde katılımcılar ile  yapılan istişareler sonucu beş yıllık hedefler belirlendi.

Stratejik Planlama ve Kalite Geliştirme Ekibi sorumlusu Cemil Aslan yapılan istişareler sonucu hazırlanan taslak planın değerlendirilmek üzere Milli Eğitim Bakanlığına gönderileceğini ve Bakanlığın onayının ardından Stratejik Planın İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sayfası üzerinden tüm iç ve dış paydaşlarla paylaşılacağını ifade etti.
Toplantı İl Milli Eğitim Müdürümüz M.Fethi SUAY’ın katılımcılara vermiş olduğu yemekle sona erdi.

Bu haber toplam 1987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!