1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Siirt Milletvekilleri ile Siirt Siyasi Tarihi
Siirt Milletvekilleri ile Siirt Siyasi Tarihi

Siirt Milletvekilleri ile Siirt Siyasi Tarihi

Siirtliler.Net, kütüphanelerinizde eskimeyecek kaynak bir eser için çalışmalara başladı.

A+A-

 

Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından kapsamlı bir şekilde hazırlanan kitap, kütüphanelerde kaynak eser olarak yerini alacak.
 
Siirt Milletvekilleriyle Siirt siyaset tarihine ışık tutacak eserde TBMM’nin 1.Yasama Dönemi olan 1920’deki ilk Siirt milletvekili Hacı Mustafa Sabri Efendi (Mustafa Sabri BAYSAN) ile başlayarak günümüze kadar gelen Siirt’in bütün milletvekilleri yer alacak.
 
Yapılacak çalışmada halen yaşayan Siirt Milletvekilleri ile tek tek görüşülerek kendi dönemlerine ilişkin söyleşiler yapılacak. Kamuoyunun bilmediği, unuttuğu ya da yanlış bildiği birçok konuyu yaşayanların vekillerin kendi ağızlarından okunacak. Yaşamını yitirmiş olan Siirt Milletvekillerinin ise yakın derecede akrabalarının yanı sıra kendilerini tanıyan, çalışmalarına tanıklık edenlerle de görüşülerek toplanılan bilgi ve resimler eserde yer alacak.
 
Eser, basımından itibaren ihtiyaç duyulduğunda birçok araştırma ve belgesel çalışmaları için başvuru kaynağı olacak.
 
ÇALIŞMA KURULU
 
Eserin hazırlanması aşamasında resim, bilgi, belge veya anılarıyla katkı sunmak isteyenler Siirtliler.Net’in iletişim sayfasından irtibat kurabilirler.
 
siirtmilletvekillerib.jpg
 
Bu haber toplam 3514 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!