1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Siirt Milletvekili Yasin Aktay’dan işsizlere müjde
Siirt Milletvekili Yasin Aktay’dan işsizlere müjde

Siirt Milletvekili Yasin Aktay’dan işsizlere müjde

Ak Parti Siirt Milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay İŞKUR aracılığıyla alınacak yeni 300 kişilik geçici kadronun müjdesini verdi.

A+A-

Siirt Milletvekili Yasin Aktay konu ile ilgili yaptığı açıklamada, işsiz vatandaşların merakla beklediği girişimlerini kamuoyu ile paylaştı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla gerçekleştirdiği görüşmelerin olumlu sonuçlandığını kaydeden Aktay, Kasım ayında Toplum Yararına Çalışma Programıyla 2900 kişinin geçici kadroya alındığını hatırlattı. Milletvekili Aktay, ilave bir programın daha onaylandığını belirterek, bu programda 300 kişinin iş imkanına kavuşacağını açıkladı.

DEZAVANTAJLI AİLELERE ULAŞMAK İSTİYORUZ

İşsiz vatandaşlara istihdam sağlamak amacıyla çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Ak Parti Siirt Milletvekili Prof Dr Yasin Aktay, "Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı nezdinde yaptığımız yeni girişimler neticesinde yılın ilk günlerinde 300 yeni geçici kadronun onayı çıktı. Bu programla gelir düzeyi düşük, muhtaç ve dezavantajlı ailelere ulaşmak istiyoruz. Onların geçici de olsa istihdam edebilirlik kapasitelerini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Şimdiden iş imkanına kavuşacak tüm hemşerilerime ve ilimize hayırlı olsun" dedi.

Özel sektör aracılığıyla gerçekleştirecekleri projeler hakkında da bilgi veren Siirt Milletvekili Yasin Aktay, söz verdikleri projeleri hayata geçirmek için çalışmalara devam ettiklerini belirterek, amaçlarının tüm işsiz vatandaşlara yeni fırsatlar oluşturmak olduğunu söyledi.

Bu haber toplam 4856 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!