1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Milletvekili Yasin Aktay ile seçim sohbeti
Siirt Milletvekili Yasin Aktay ile seçim sohbeti

Siirt Milletvekili Yasin Aktay ile seçim sohbeti

Siirt’in mevcut milletvekili Prof. Dr. Yasin Aktay ile 24 Haziran seçimlerine ilişkin değerlendirmelerini sorduk.

A+A-

Milletvekili listesinde kendisine yer verilmeyen Yasin Aktay, Siirt’teki seçim çalışmalarına katılarak AK Parti’ye destek istiyor. Pervari’deki seçim çalışmaları sırasında sokak söyleşisinde bulunduğumuz Aktay, Siirtliler. NET’e şu değerlendirmelerde bulundu:

MİLLETVEKİLİ OLDUĞUMUZDA BAŞINA KONAN TALİH KUŞU GİBİ DAVRANANLARDAN DEĞİLİZ

“İnşallah bölgemizde ve Türkiye’de genel olarak Cumhurbaşkanımızı ilk turda Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz. Umudumuz Siirt’te en az 2 vekil çıkarmaktır ve üçüncü vekil adayımız için çalışıyoruz. Bölgede olacağız. Bu makamlar bizim için verilen görevlendir. Biz milletvekili olduğumuzda başına konan talih kuşu gibi davranan insanlardan değiliz. Vekillik görevi şu an üzerimden ayrılmış olacak. Biraz daha hafiflemiş olacağız. Diğer vekil adaylarımızla birlikte onlara destek olmaya çalışacağım. Siirt’ten bir şey istemeden Siirt’e birşeyler vermeye çalışacağım.

Cumhurbaşkanlığı tamam ama Vekillikle ilgili kaygı mı var?

Seçimdir bu netice itibariyle. Maçta çekişme varsa ister istemez kaygı olması doğaldır. İyi de birşeydir. Seçmenimizin ve parti teşkilatlarımızın, adaylarımızın rehavete kapılmaması lazım. Köy köy gezip partimize destek isteyeceğiz.

Halkımız 16 yılın akabinde yeni sistem değişikliğiyle birlikte Türkiye’de yeni bir döneme kapı aralamış oluyor. Yeni dönemde sayın Cumhurbaşkanımızı yalnız bırakmayalım.”


Bu haber toplam 2734 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
1 Yorum