1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Siirt Milletvekili Demirkıran basın bayramını kutladı
Siirt Milletvekili Demirkıran basın bayramını kutladı

Siirt Milletvekili Demirkıran basın bayramını kutladı

Demirkıran: “Güçlü bir demokrasi ve güçlü bir hukuk devletinin yolu basından geçiyor” dedi.

A+A-

AK Parti Siirt milletvekili Afif Demikıran, Basın Bayramı ve sansürün kaldırılış yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, güçlü ve yerleşik bir demokrasiye ve hukuk devletine ulaşmanın yolunun basından geçtiğini söyledi.

 

Günümüz toplumlarında haber alma ve haber yapmanın en temel haklardan birisi olduğunu belirten Demirkıran; “Günümüzde insanların habere ulaşma ve haber yapma hakları onların en temel haklarından birisidir. Bunu sağlayan basın mensupları aynı zamanda demokrasinin gelişmesine ve yerleşmesine, hukuk devletine kavuşmada da büyük görevler üstlenmektedir. Bu açıdan baktığımızda özgür basın ile demokrasi arasında güçlü bir bağ ve paralellik bulunmaktadır. Basın özgür olduğu oranda, demokrasi gelişir.  Demokratik hayatın vazgeçilmez unsuru olan basının karşılaştığı sorunların çözümü için toplum olarak elbirliğiyle çalışmamız gerekir. Bu alanda harcayacağımız her çaba bizi daha ileri bir demokrasiye götürecektir.” dedi.

 

Tüm basın mensuplarına başarı dileklerini ileten Demirkıran, bugüne kadar görevi başında yaşamını yitirmiş tüm basın şehitlerine rahmet diledi.

Bu haber toplam 2191 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!