1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt memurlarından Tabipler Birliğine yanıt
Siirt memurlarından Tabipler Birliğine yanıt

Siirt memurlarından Tabipler Birliğine yanıt

Türkiye’nin Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili haklı mücadelesini “halk sağlığı sorunu” şeklinde açıklama yapan sözde Türk Tabipler Birliği’ne Siirt Memurlarından yanıt geldi: “emperpal geminin tayfasısınız”

A+A-

Kendi sınır boyunda giderek artan terör örgütlerinin tehlikesine karşı Afrin’de Zeytin Dalı Harekatı düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin haklı mücadelesini sözde barış yanlısı gibi görünen Türk Tabipler Birliği’nin “Savaş halk sağlığı sorunudur” şeklindeki açıklaması ülke genelinde tepkiyle karşılandı.

TTB’nin bu skandal açıklaması her ne kadar “dünya genelinde kabul görmüş bir deyimdir” şeklinde düzeltilmeye, tepkileri dindirmeye yönelik bir “geri vites” açıklamaları yapılsa da kamuoyunda Türk Tabipler Birliği’ne karşı öfke birikmesinin önüne kesilmedi.

MEMUR-SEN SİİRT: “EMPERYAL GEMİNİN TAYFASISINIZ”

Memur-Sen Siirt Temsilciliği tarafından bugün ilimiz kent meydanında yapılan uzun basın açıklamasının satır aralarında TTB ve türevlerinin o skandal ifadeleri karşılıksız kalmadı. Açıklamadaki TTB’ye yönelik isim vermeden yapılan cevabi karşılıklarda şu ifadeler yer aldı:

“Sözde barış yanlısı gerçekte emparyal geminin tayfası olanlar, “Savaşa karşı barış”, “savaş halk sağlığı sorunudur”, “barış, hemen şimdi” beyanlarıyla, Türkiye’nin hak ve adalet mücadelesini akamete uğratmak için “barış” gibi mübarek bir kavramı dahi silaha dönüştürmek hesabı içindedirler. Biz sulh istiyoruz. Biz adalet istiyoruz. Fakat emperyalizm bölgemizden kovulmadan, emperyal taşeronu kanlı terör örgütlerinin kökü kazınmadan bunun sağlanamayacağını da çok iyi biliyoruz. Bu yüzden de çok rahat şunu deklare ediyoruz; “Türkiye, terörle mücadele ediyor, emperyalizme karşı da onurlu bir savaş veriyor”. Tam da bu yüzden Türkiye’nin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatı’nı bütün benliğimizle destekliyor, cephede vuruşan askerlerimize de “Allah yardımcınız olsun” diyoruz.”

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum