1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Siirt medyasından Arapça Kürtçe Türkçe EVET mesajları
Siirt medyasından Arapça Kürtçe Türkçe EVET mesajları

Siirt medyasından Arapça Kürtçe Türkçe EVET mesajları

Referandum ile ilgili Türkiye’de 7’den 70’e herkesin gündemine oturan sosyal medyadaki “EVET ben de varım” kampanyasına Siirt medyasından 3 dilde destek mesajı

A+A-

Futbol dünyasının önemli isimlerinden Rıdvan Dilmen’in sosyal medyada telefon kamerasıyla “Evet ben varım. Sen de var mısın?” şeklinde çektiği videoyu paylaşmasıyla bir anda ülke genelinde kampanyaya dönüştü.


SİİRT MEDYASINDAN 3 DİLDE “EVET” MESAJI

Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel sosyal medyada Gazeteci Suat Bilim’e “Şe Turkiye aviye ukveyse. Şe selemit Ümmeti Muhammed. Enemine bele. İntmine utul bele Suat Bilim?” şeklinde Arapça mesaj yolladı.


ARAPÇA MESAJ

Suat Bilim mesaja Arapça “Eyüp abi, eğaftu çağrik mişğator Turkiyetil igbir mişğator Mislimin enemme mahken fi izen Allah intme mahne int Zekeriya Güneş” şeklinde cevap verdi ve mesajında Gazeteci Zekeriya Güneş’i etiketledi.


KÜRTÇE MESAJ

Zekeriya Güneş “Bıraye Suat Bilim u Eyüp Güzel jıbo yekitiye jıbo bratiye jıbo ku devletame avabe mezıntır bıbe ezji buvereme... Bıraye Bekir Berkay Türkay tu dibe çi..” şeklindeki Kürtçe mesajıyla yanıtladı. 


TÜRKÇE MESAJ

Siirtliler.Net’in eski Haber Müdürlerinden Bekir Berkay Türkay ise Güneş’ten aldığı mesajı, “Allah'ın emrettiği Hucurat Hareketi ve Emri bil Maruf Neyhi Anil Münker için, EVET ben de varım!” şeklinde Türkçe karşıladı.

Bu haber toplam 4244 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!