1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt medyasında yeni bir ses: Siirt Takip
Siirt medyasında yeni bir ses: Siirt Takip

Siirt medyasında yeni bir ses: Siirt Takip

Gazeteci-Yazar İzzettin İçin tarafından çıkarılan Siirt Takip Gazetesi haftalık olarak yayın hayatına başladı.

A+A-

Her hafta Çarşamba günleri çıkacak olan gazetenin Sahibi, Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğünü İzzettin İçin yürütürken, muhabirleri arasında Murat Kocaer ile Abdurrahman İçin bulunuyor.

Eczacı Adnan Efe’nin yazarlık yaptığı ve Siirt’in çeşitli sorunlarına temas eden haberlere yer verilen gazetede Kemal Bilim’in izlerine de rastlanıyor.

İlk sayısında gazetenin neden çıktığıyla ilgili sürmanşetten verilen yazıda aşağıdaki satırlara yer verilmiş:

NEDEN ÇIKIYORUZ?

 

Herkese merhaba diyoruz. Gazetemizi ilk eline alanlar şunu düşünebilirler; ilimizde,  gazete sayısı yeterli değil mi? Neden yeni bir gazete daha?

 

Gazete,  haber ve bilgi verme amacı başta olmak üzere, eğitmek, eğlendirmek gibi amaçlar taşıyan, belirli bir okuyucu kitlesine, belirli aralıklarla ya da sürekli olarak ulaşan iletişim aracıdır.  

 

Gazetenin görevi,  düşünce, fikir ve haberleri çok kısa zamanda geniş kitlelere ulaştırabilmektir. Gazete, politikadan ekonomiye, spordan magazine pek çok konuda güncel haber veya bilgi içeren, sabah kahvelerimizin can dostu, yazılı ve resimli ve hatta karikatürlü haberleşme aracıdır.

 

Gazete, haber almak, görüş, bakış açısını genişletmek ve de insanları bilgilendirmek için etkin bir araçtır. Şimdilerde pek çoğu reklam, zaman öldürme, hatta yalnızca kağıt tüketme aracı oldu ne yazık ki... Erkeklerin çoğu spor sayfalarına bakıp, kadınlarımız magazin sayfalarına ve birçoğu yalnızca resimlerine bakıveriyor. Ve sonra atıveriyoruz çöpe...

 

Toplumda yararlı insan olmak için her gün bir gazete, haftada bir dergi,  ayda bir de bir kitap okumalı derdi öğretmenlerimiz. Kaçımız bunu yapabiliyor ve bu bilinçle sorumluluk duyuyoruz? Buraya kadar gazetenin günlük hayatımızdaki yeri ve önemini yazmaya çalıştık. Takdir sizlerindir.

 

Sizlerin karşısına çıkarken: “Halkın sesi, farklı gazete, şunun yanında, bunun karşısında” gibi klasik söylemler kullanmıyoruz. Sadece habercilik yapacağız. Habere yorum katmayacağız, yorumları şahsi düşünceler olarak sadece köşelere taşıyacağız.

 

Ve biz, ilimizin medya dünyasında kendimize uygun bir yer buluruz diye çıkıyoruz. Takdir sizlerin olacak.

Kalın sağlıcakla…

Saygılarımızla…

 

İzzettin İçin

Bu haber toplam 2434 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!